Haziran 9, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para NFT

SONY, PLAYSTATION İLE NFT PAZARINA ADIM ATIYOR

Sony

Oyun ve konsol sektörünün öncüsü Sony, Playstation ile bir cross-platform ile NFT sektörüne adım atacak.

Kripto para ve Blockchain sektörü her geçen gün daha da hayatımıza girmesiyle büyük şirketlerin de bu alanda adım attığını görüyoruz. Bu adımlardan sonuncusu ise Sony’nin bir cross-platform NFT pazarı açacak olması.

Sony, Cross-Platform ile NFT Pazarına Giriş Yapıyor

Yakın zamanda Square Enix’in Symbiogenesis projesinin ortaya çıktığını ve diğer yayıncılardan, oyun stüdyolarından önemli bir ilgi görmüştük. Son zamanlardaki bir gelişme ile birlikte yakın gelecekte PlayStation platformunda buna benzer başka bir gelişme görmemiz ise olası. Sektörün bu konuya bu denli ilgili olması ise Sony‘nin gözünden kaçmamışa benziyor.
Sony Corp’s logo is seen at its news conference in Tokyo, Japan November 1, 2017. REUTERS/Kim Kyung-Hoon/Files
Sony geçtiğimiz yıl NFT platformunu ilgilendiren bir patent aldığını halka açık şekilde gösterdi. Patent ilk olarak 2021’de alındı ancak dün halka açık olarak yayınlandı. İçinde, oyuncuların bir oyunda birden çok platformda kullanılabilecek benzersiz NFT’ler bulmasını sağlayan bir sistem görüyoruz. Ayrıca Sony, kullanıcıların varlığı diğer oyunlarda da kullanabilmelerini sağlamayı amaçlıyor.
Patent, birden fazla platformda çapraz işlevsellik göstererek, kullanıcıların diğer oyunlarda ve platformlarda hangi NFT’leri kullanabileceklerini bilmelerini sağlar.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video