Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
Metaverse

SONY, HAREKET SENSÖRLÜ, GİYİLEBİLİR METAVERSE CİHAZINI PİYASAYA SÜRÜYOR

sensörlü

Sony, Mocopi isimli hareket sensörlü giyilebilir metaverse cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Mocopi sensörleri yaklaşık 358 dolara mal olacak ve kullanıcıların metaverse üzerinde gerçek zamanlı olarak hareket etmelerine olanak tanıyacak.

Sony, Metaverse için Çalışıyor

Teknoloji devi, Mocopi isimli giyilebilir hareket izleme sistemine sahip metaverse ürününü tanıttı.
Yeni sistem, insanların hareketlerini gerçek zamanlı olarak yakalamak ve bunları birbirlerine bağlamak için vücudun çeşitli noktalarına (her ayak bileğine, bileklere, kafaya ve kalçaya birer tane) yerleştirilmiş altı renkli sensörden oluşuyor. Bu, daha önce Avatar serisinin filmlerinde karakterlere güç vermek için kullanılan ürünleri çağrıştırıyor.
Sony’nin basın açıklamasına göre ürün, kullanıcıların tüm vücut hareketlerini kullanarak avatar'larının videolarını oluşturmasına olanak sağlayan bir teknoloji kullanıyor. Şirket tarafından yayınlanan ve teknolojinin yapabildiklerini gösteren bir tanıtım videosu, bir kullanıcının sensörleri vücuduna bağlayıp anime tarzı bir avatar gibi dans ettiğini gösteriyor.

“Normalde hareket yakalama teknolojisi kullanan videolar, özel ekipman ve operatörler gerektirir.
Algoritmamızı kullanarak Mocopi, az sayıda sensörle son derece hassas hareket ölçümü oluşturarak VTuber’ları (sanal yayıncılar) ve film ve animasyon yapımında yer alan içerik oluşturucuları zaman ve yer kısıtlamalarından kurtarıyor.”

Ön siparişlerin Aralık ayının ortasında başlaması planlanıyor. Ürünün fiyatı 49.500 yen (yaklaşık 358 ABD doları) olacak.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video