Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

Customer.io’NUN VERİ SIZINTISI BÜYÜYOR

Customer.io

Kripto kredi platformu Celsius, müşterilerine gönderdiği bilgilendirme e-postasında ticari bilgi yönetimi ve müşteri iletişimi sağlayıcısı Customer.io’nun 30 Haziran tarihinde yaşamış olduğu veri sızıntısından etkilendiğini açıkladı.

Celsius’un yaptığı açıklamada, veri sızıntısının Customer.io’nun eski bir mühendisi tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti. Açıklamada mühendisin, Celsius müşterilerine ait e-posta adreslerinin bulunduğu listeyi üçüncü bir tarafa aktardığı bildirildi.
Sızdırılan e-posta sayısı veya e-postaların tam olarak nereye sızdırıldığı hakkında bir bilgi vermeyen Celsius, durumun yüksek derecede risk teşkil etmediğini sadece müşterilerin bu durumdan haberdar olmasını istediklerini belirtti. Şirket, müşterilerini oltalama olarak tabir edilen dolandırıcılık yöntemine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Celsius daha önce nisan 2021 tarihinde benzer bir veri sızıntısıyla karşı karşıya kalmış, müşteriler, resmi Celsius platformu olduğunu iddia eden bir websitesi tarafından hedef alınmıştı. Celsius, 2021 tarihindeki sızıntıda da hacker'ların şirketin üçüncü parti e-posta dağıtım partnerinin veri tabanına sızarak verileri kopyaladığını açıklamıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video