Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

FTX, DANIŞMAN OLARAK GALAXY’NİN CEO’SUNU İSTİYOR

FTX

Geçtiğimiz yılın kasım ayında iflas başvurusunda bulunan kripto borsası FTX, yüksek değere sahip kripto varlıklarını satmaya, stake’lemeye ve hedge etmeye başlamak istiyor. Çarşamba günü yayımlanan mahkeme dosyalarına göre şirket, danışman olarak Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz’ı seçti.

FTX, alacaklılarına Bitcoin (BTC) veya Ether (ETH) yerine fiat para birimleriyle ödeme yapmayı düşünüyor ancak, 3 milyar dolarlık kripto varlığın değer kaybı yaşamaması için dikkatli davranmaları gerekiyor.
Borsanın avukatları mahkeme dosyasında, “Bitcoin ve Ether hedge etmek, borçluların (FTX’in) potansiyel aşağı yönlü hareket riskini sınırlayabilmelerini sağlayacak. Kararlaştırılan dijital varlıkların stake’lenmesi de düşük riskli getiriler sağlayacağından alacaklıların yararına olacak” ifadelerini kullandı.
FTX, kripto yığınına olan ilginin hisse senetlerine katkıda bulunmasını ve hâlâ paralarını bekleyen müşterilere ödeme konusunda yardımcı olmasını umuyor. Şu anda yeniden yapılandırma uzmanı John J. Ray III tarafından yönetilen şirket, tüm varlıkların tek seferde satılmasının fiyat düşüşüne yol açabileceğinden endişe ediyor.
Dosyada, “Galaxy Asset Management, düşünülen işlem türleri ve yatırım hedefleri de dahil olmak üzere dijital varlık yönetimi ve ticareti ile ilgili alanlarda geniş deneyime sahiptir” ifadeleri yer alıyor.
Bu varlık yönetimi imparatorluğunun bir parçası olan Galaxy Digital (GLXY), FTX’in iflası sırasında borsada milyonları olduğunu açıklamıştı. Yeni dosyalar ise varlık yöneticilerinin FTX'in çıkarları doğrultusunda hareket etmesini sağlayacak çıkar çatışması prosedürlerini detaylandırıyor.
FTX nisan ayında 3,4 milyar dolar değerinde likit kripto varlığa sahip olduğunu söyledi. Temmuz ayında ise müşterilere geri ödeme yapmadan önce kriptodan nakit para kazanmayı beklediğini, ancak uluslararası müşterilerin yeniden başlatılan borsaya erişebileceklerini açıkladı. Kredi sağlayıcısı Celsius gibi diğer iflas eden kripto firmaları, alacaklılara BTC ve ETH dahil olmak üzere likit kripto para birimleriyle ödeme yapmayı seçti.
Taleplerin Delaware iflas mahkemesi tarafından onaylanması gerekiyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video