Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

QUENTIN TARANTINO, PULP FICTION’I NFT OLARAK SATIYOR

Fiction

Quentin Tarantino, Pulp Fiction filminden yayınlanmamış görüntüleri NFT formatında satışa çıkarıyor.

Dünyaca ünlü yönetmen Quentin Tarantino, klasik haline gelen 1994 yapımı Pulp Fiction (Ucuz Roman) filminin bugüne kadar görülmemiş yedi sahnesini NFT olarak satışa çıkaracak.
58 yaşındaki Amerikalı yönetmen, kripto para dünyasına girdiğini duyururken, John Travolta ve Uma Thurman'ın başrollerde yer aldığı filmine dahil etmediği yedi sahneyi, dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea'da satacağını açıkladı.
Açık artırmaya sunulacak toplam yedi NFT, Pulp Fiction filminden yayınlanmamış sahneleri içeriyor. Aynı zamanda her NFT yalnızca alıcının erişebileceği kişiye özel ve gizli bir içerik de barındırıyor olacak. Tarantino'nun 1994 yapımı filmi yaratım sürecine dair birçok içeriğin de bulunduğu toplam yedi NFT, dünyanın en büyük NFT pazarı olarak anılan OpenSea üzerinden açık artırmaya çıkarılacak.
32 yıllık kariyerinde toplam dokuz uzun metrajlı filme imza atmış olan Quentin Tarantino ilk NFT projesiyle ilgili şu sözleri söyledi: "Pulp Fiction'dan bu özel sahneleri hayranlara sunacağım için çok heyecanlıyım. Secret Network ve Secret NFT'ler sanatçıları ve hayranlarını bir araya getiren yepyeni bir dünya sunuyor ve bunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum."
Tarantino'nun filmografisinde Pulp Fiction kesinlikle özel bir konuma sahip. Yönetmenin hayranlarının favorisi olmakla birlikte toplam yedi dalda Oscar adayı olan ve En İyi Orijinal Senaryo dalında ödül kazanan film, aynı zamanda Altın Palmiye'nin de sahibi olmuştu. Film aynı zamanda 10 milyon dolarlık bütçesine karşın 213,9 milyon dolar hasılat elde ederek Tarantino'nun en başarılı filmlerinden biri oldu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video