Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

MASTERCARD, NFT TEMALI BANKA KARTLARI ÇIKARTIYOR

Mastercard

Dijital sanat eserleri (NFT), gün geçtikçe daha da popülerleşiyor. İnsanların NFT’lere olan ilgisi artarken, dünya endüstrisi de bu alana yöneliyor. NFT sektörüne dair son hamle, Dünyanın en büyük ödeme devlerinden Mastercard’dan geldi.

Mastercard, Dünyanın ilk NFT baskılı banka kartını üretmek için Hi platformuyla ortaklık kurduğunu resmi olarak açıkladı. Hi platformunun kullanıcılarına dağıtacağı banka kartlarının üzerinde, sahip oldukları NFT’nin bir baskısı yer alacak.
Hi’nin kurucu ortaklarından Sean Rach, anlaşma hakkında şunları söyledi:

“NFT’ler banka kartlarının üzerine muhteşem gözüküyor. NFT alanıyla ilgilenen insanlar, bu kartlar ile ellerindeki dijital sanat eserlerini somut bir şekilde de gösterebilecek.”

NFT temalı banka kartları, Dünya genelinde 90 milyondan fazla noktada ödemeler için kullanılabilecek. Mastercard sitesindeki duyuruya göre, kart sahipleri stablecoin ve kripto paralar üzerinden de ödeme yapabilecek.
Mastercard şirketinin yöneticilerinden Christian Rau ise işbirliğini şöyle yorumladı:

“Tüketicileri kripto paralar ve NFT’lere olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Kullanıcı taleplerine göre, piyasadaki yeniliği yakalamaya çalışıyoruz. Hi platformuyla yapmış olduğumuz anlaşmadan gurur duyuyorum.”

Hi platformu, NFT baskılı banka kartı isteyen kullanıcılar için başvuru almaya başladı. Kartların dağıtımının kısa süre içinde başlaması bekleniyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video