Mart 2, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

POWELL’DAN KRIPTO PARA AÇIKLAMASI

Powell

Kripto para regülasyonları konusunda konuşan Fed Başkanı Powell, “stablecoin’lerin daha geniş şekilde kullanılmasına odaklanılacaksa uygun düzenlemeler yürürlükte olmalı” dedi.

Fed Başkanı Jerome Powell, "Eğer stablecoin'lerin daha geniş şekilde kullanılmasına odaklanılacaksa uygun düzenlemeler yürürlükte olmalı" dedi.
Fransa Merkez Bankası’nın düzenlediği Dijital Para Birimi etkinliğinde konuşan Powell, "Kripto aktivitelerinin düzenleyici kurallar altına nasıl getirileceği konusunda dikkatli olmak gerekli" dedi.
Powell, "Geleneksel dijital varlıklarda regülasyon konusunda yapmamız gereken çok şey var. Kripto varlıklar için aynı risk ve aynı düzenlemeler söz konusu olmalı." ifadelerini kullandı.
Powell, ülkesinde kripto ürünlerde inovasyonun desteklendiğine vurgu yaparak, uygun denetim ve düzenlemeye ihtiyaç olduğunu söyledi. Powell, "ABD Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) çıkarmak için politikayı ve teknolojiyi değerlendiriyoruz" derken ilerleyip ilerlenmeyeceği konusunda alınmış bir kararın olmadığını söyledi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video