Haziran 15, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

CADI KOLEKSİYONUNFT’LERİ 20 MİLYON DOLARIN ÜZERİNDE SATILIYOR

koleksiyon
Cadı NFT'lerinden oluşan bir koleksiyon 20 milyon doların üzerinde satış yapıyor. Beş arkadaş, Crypto Coven isimli koleksiyonu nasıl oluşturduklarını anlattı.
Beeple’ın rekorluk satışından sonra NFT dünyasının önlenemez yükselişi dikkat çekmeye devam ediyor. Son zamanlarda Crpyto Coven isimli bir koleksiyon da oyuncu Kat Dennings’den, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in kardeşi Randi Zuckerberg’e kadar pek çok kişiden rağbet görüyor.
9,906 dijital görüntüden oluşan set, ticaret hacminde 20 milyon doları aştı. Hatta projenin kadın kurucularından bazıları artık profesyonel işlerinden ayrılmayı ve tam zamanlı olarak bu işe odaklanmayı planlıyor.
Geçen yaz, iki arkadaş karantina sırasında birbirlerinin saçlarını boyarken, konu sosyal medyadaki pikselli avatarlara geliyor. Aletheia ve Nyx takma isimlerini kullanan kadınlar, NFT’ye sahip olma fikrini beğense de kendilerini kadın teknoloji çalışanları ve hobi sanatçıları olarak yansıtan herhangi bir portre görmediklerini fark edip kendileri çizmeye karar veriyor.

9.906 PARÇALIK KOLEKSİYON

İkilinin bu hareketi bir anda hızla büyüyen ve oldukça da kazançlı olan bir proje haline geliyor.
Artık koleksiyondaki en ucuz NFT’ler 5.400 doların üzerinde bir fiyata satılıyor ve NFT’lerin alım ve satımı için bir pazar yeri olan OpenSea’nin verilerine göre 9.906 cadılık koleksiyonu tüm zamanların işlem hacminde 20 milyon doları aştı.
Bir mühendis olan Nyx, “Çok gerçeküstü oldu” dedi. Daha önce, sadece faturaları ödemek için yeterli paraya sahipken dijital bir sanatçı olma fikri ulaşılmaz geliyordu. Artık durumun böyle olması gerekmediği için gerçekten mutluyuz” dedi.
İki sanatçı, projeyi geliştirmelerine yardımcı olmak için arkadaşları Xuannü, Aradia ve Keridwen’i de projeye çekti. Nyx, güçlü ve kadınsı görüntüleri nedeniyle cadıları bir kavram olarak ele aldıklarını söyledi.

HABERİN DEVAMI…

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video