Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Eğitim Metaverse

METAVERSE ÜNİVESİTE’DE DERS OLUYOR

Üniversitede
Son günlerin çok konuşulan konusu Metaverse, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ders oluyor. Üniversitede en kapsamlı programın olacağı Türkiye’de gençler, bugün olmayan mesleklerin sahibi olup yeni unvanlar alabilecek.
Metaverse şüphesiz artık hepimizin gündemine oturdu. Markalar toplantılarını, sunumlarını, tanıtımlarını orada yapıyor; konferanslar, konserler gerçekleşiyor. Önümüzdeki günlerde daha çok konuşacağımız Metaverse'ü Bahçeşehir Üniversitesi de İletişim Fakültesi'nde ders olarak okutmaya başladı.
Biz de Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdil Karademirlidağ Süher, Metaverse Dersi Akademik Koordinatörü Prof. Dr. Çisil Sohodol ve Taze Fikir Grup Başkanı 'la bu konuyu masaya yatırdık. Üç isim de haberimize avatarlarıyla katıldı. Prof. Dr. Süher, yaşanan değişimi şöyle özetledi: "Global düzeyde önemli halkla ilişkiler ajanslarının Metaverse'e odaklı yapılanmaları hayata geçirmesiyle birlikte, bu yeni dünyaya hazır öğrenciler yetiştirme konusu son birkaç aydır ana gündemimizde. Öğrencilerimizin Metaverse'ü anlayıp ona uygun iş ve iletişim süreçlerini yönetebilecek hale gelebilmesi için ilk adımı attık. Tazefikir Grup ile ders içeriğini oluşturduk."

ÜNİVERSİTE’DE YANLIZCA İLETİŞİM FAKÜLTESİNE SUNULMADI

"Ayrıca, dersi sadece İletişim Fakültesi öğrencilerine değil, tüm fakülte öğrencilerine seçmeli ders olarak sunduk."

BAU METAVERSE DERSİ AKADEMİK KOORDİNATÖRÜ PROF. DR. ÇISIL SOHODOL

Metaverse'te marka iletişiminin nasıl sürdürülmesi gerektiği, bilinen ve hali hazırda uygulanan iletişim strateji ve taktiklerinin Metaverse dünyasında nasıl evrileceği, yeni ortaya çıkacak iletişim yöntemleri ve tüm bunların hem pazarlama iletişimi hem de geleceğin iş dünyasını nasıl şekillendireceği de konu başlıklarımız arasında.
Öncelikle Metaverse'ün ne olduğu ve Metaverse'ü ortaya koyan altyapı, yazılım, donanım ve teknolojilere odaklanarak derse başlayacağız. Metaverse alanında şu ana kadar aktif olan Horizon, Decentraland, Sandbox, OVR gibi platformların incelenmesi, giyilebilir sensör ve kıyafetler, Metaverse Marketplace'lerin gelişimi, Metaverse'de yapılan konser, aktivite, fuar, toplantı ve organizasyonlar, Metafluencer Kavramı, Metaverse'ün Hukuki Boyutları ve Etik konusu, Neuralink ve Metaverse'ün geleceği gibi pek çok konu derinlemesine incelenecek. Hem akademisyen hem de uygulamacı pek çok konuğu dersimizde ağırlayarak öğrencilerimiz için maksimum faydayı sağlamaya çalışacağız. Bu kapsamda bir program dünyada da henüz yok. 2022 yılı Metaverse'ün yapısını oluşturacak sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik, giyilebilir teknolojilerin daha fazla gelişimine şahitlik ettiğimiz, Metaverse'ün, inşan ilişkileri ve etkileşimine etkisinin nasıl olacağının tartışıldığı ve getirebileceği güvenlik açıklarına ilişkin konuların daha yüksek sesle masaya yatırıldığı bir yıl olacak gibi görünüyor.

HABERİN DEVAMI…

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video