Haziran 15, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

EĞLENCE SEKTÖRÜ DEVİ WALT DISNEY’DEN METAVERSE ADIMI

Disney
Disney metaverse için yönetici atadı. 10 yılı aşkın zamandır firmada çalışan Mike White, üst düzey liderlerin yer aldığı ekibi denetleyecek.
Facebook sahibi Meta ve Microsoft dahil olmak üzere teknoloji devleri, meta veri tabanına milyarlarca dolar akıtıyor. Eğlence sektöründe, dünyanın en büyük medya şirketi olan Walt Disney Company’de Metaverse (sanal evren) ile ilgili stratejilerini hayata geçirmek için adım attı.
Bay White, Disney‘in "Yeni Nesil Hikâye Anlatma ve Tüketici Deneyimlerinden" sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olacak.
Şirket, yeni oluşturulan rolde kaynakları tahsis edeceğini, ortaklıkları keşfedeceğini ve metaverse hakkında bilgi paylaşımını teşvik edeceğini söyledi. Ayrıca teknoloji, strateji ve hikâye anlatımı gibi becerilere sahip bir ekibe liderlik edecek.

MEDYA DEVİ DISNEY EVRİMİ

Disney, metaverse’i neredeyse 100 yıllık hikâye anlatımı geleneğinin bir sonraki evrimi olarak gördüğünü söyledi. Walt Disney Company'nin CEO'su Bob Chapek: “Bugün, bu evrenleri birbirine bağlama ve izleyicilerin hikayelerimizi nasıl deneyimlediği ve onlarla nasıl etkileşim kurduğu konusunda tamamen yeni bir paradigma yaratma fırsatına sahibiz” dedi.

HABERİN DEVAMI…

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video