Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

BILL GATES, NFT YATIRIMLARINI ELEŞTİRDİ

Bill

Internet Explorer’ın emekliye ayrılması, Sony’nin altın kaplama Walkman tanıtması, Bill Gates’in NFT açıklaması, Netflix’in gerçek Squid Game yarışması ve daha fazlası.

 Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un yirmi sekizinci bölümünde teknoloji ve bilim dünyasının en yeni gelişmelerini anlatıyor.
Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, Microsoft'un en eski tarayıcısı Internet Explorer'ın fişini çekmesi oldu. Yaşanan gelişmeyle birlikte, Explorer'ın 27 yıllık ömrü son buldu. Sony'nin altın kaplama Walkman tanıtması da efsanelerin geri dönebileceğine yönelik bir işaret oluşturdu. 3 bin 700 dolarlık bir fiyat etiketiyle gelen altın kaplama Walkman'in, üstün bir ses performansı sunduğu ifade edildi. Benzer şekilde, Bill Gates'in yeni NFT açıklaması da son haftaların en çok öne çıkan gelişmelerinden biriydi. Microsoft kurucusu, NFT ve kripto paraların büyük aptal teorisine dayandığına işaret etti.
Netflix'in Squid Game'den ilham alan 4,56 milyon dolar ödüllü bir yarışma programı hazırladığını duyurması ise birçok kişide şaşkınlık yarattı. Yarışmadaki oyunların sonunda dizideki gibi ölüm olup olmadığı hızla merak konusu olsa da Netflix, yarışmanın son derece güvenli olacağı konusunda izleyicileri rahatlattı. Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un yeni bölümünde SpaceX'in CEO Elon Musk'ı eleştiren çalışanlarını işten çıkarmasından Netflix Türkiye'nin Disney Plus paylaşımına kadar teknoloji ve bilim dünyasının tüm yeni gelişmelerini Akşam TV izleyicileri için anlattı.

MICROSOFT, INTERNET EXPLORER’IN FİŞİNİ ÇEKTİ! BİR DEVİR KAPANDI…

Microsoft, 15 Haziran tarihinde resmi olarak Internet Explorer'ın fişini çekti. Bu hamle ile birlikte Microsoft'un popüler internet tarayıcısı, 27 yıllık ömrünü tamamlamış oldu.

SONY, ALTIN KAPLAMA WALKMAN TANITTI! İŞTE DUDAK UÇUKLATAN FİYATI…

Sony, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği bir tanıtım etkinliğinde bir dönemin efsanesi Walkman'in 2 yeni modelini tanıttı. Bunlardan en dikkat çekeni ise 3 bin 700 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan altın kaplama Walkman oldu.

SPACEX, O MEKTUBUN ARKASINDAKİ ÇALIŞANLARI İŞTEN ÇIKARDI! ELON MUSK’I ELEŞTİRMİŞLERDİ…

SpaceX, CEO Elon Musk'ı eleştiren bir mektubun arkasındaki çalışanlarını işten çıkardı. Yaşananları "aşırı aktivizm" olarak nitelendiren SpaceX yönetimi, konuya ilişkin değerlendirmelerini bir e-posta aracılığıyla aktardı.

BILL GATES’DEN DİKKAT ÇEKEN NFT AÇIKLAMASI! “BÜYÜK APTAL TEORİSİNE DAYANIYOR…”

Bill Gates, kripto varlıkları ve NFT'lere ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bir varlık sınıfı olarak kripto ve NFT'lerin yüzde 100 oranında büyük aptal teorisine dayalı olduğuna işaret eden Bill Gates, kripto para ve NFT endüstrisini büyük oranda spekülasyona dayalı olduğunu söyleyerek eleştirdi.

SQUID GAME, NETFLİX YARIŞMASI OLUYOR! 4,56 MİLYON DOLAR ÖDÜL…

Netflix, popüler Güney Kore dizisi Squid Game'i temel alan gerçek bir yarışma programı hazırladığını açıkladı. 456 kişinin katılacağı 10 bölümlük Squid Game yarışmasının, kazanan kişiye 4,56 milyon dolar ödül vereceği ifade edildi.

NETFLIX TÜRKİYE’DEN DISNEY PLUS PAYLAŞIMI! “BEN DE ALDIM…”

Netflix Türkiye'nin resmi Twitter hesabı, kısa bir süre önce Türkiye'de kullanıma sunulan rakip dijital yayın platformu Disney Plus ile ilgili esprili bir paylaşım yaptı. "Disney Plus satın almayan bir ben bir de Netflix Türkiye admini kaldık" şeklinde paylaşım yapan bir kullanıcıya yanıt veren hesap, paylaşımında "Yoo ben de aldım" ifadelerini kullandı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video