Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

NFT PAZAR YERİ OPENSEA KÜÇÜLÜYOR

OpenSea

Dünyanın en büyük NFT pazar yeri OpenSea, kripto para piyasalarında devam eden düşüş eğilimi ve ekonomik belirsizlikler nedeniyle çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkardığını açıkladı. OpenSea çalışanlarının yüzde 20’sinin, yaklaşık 150 kişiye karşılık geldiği belirtildi.

Dünyanın en büyük NFT alım-satım platformu OpenSea, toplam iş gücünü yüzde 20 oranında azaltacağını açıkladı. Söz konusu gelişmeyi, OpenSea CEO'su Devin Finzer tüm çalışanlara gönderdiği bir Slack mesajında duyurdu. Finzer, işten çıkarmalara gerekçe olarak kripto para piyasasında devam eden düşüş eğilimi ve ekonomik istikrarsızlığı gösterdi. İşten çıkarmaların, uzun süreli bir gerileme yaşanması durumunda şirketi bu düşüşe hazırlayacağına dikkat çekildi. Finzer, yaptıkları hazırlıklar doğrultusunda bu tip bir süreçten yalnızca 1 kez geçmeyi umduklarını da sözlerine ekledi.
Aksam.com.tr'nin Engadget'tan aktardığı habere göre; OpenSea, henüz işten çıkarılan çalışan sayısını açıklamadı. Bu nedenle, alınan karardan kaç kişinin etkilendiğinin henüz belirsiz olduğu ifade edildi. Fakat şirketin LinkedIn sayfası, OpenSea bünyesinde 769 çalışan bulunduğuna işaret etti. Bu durumda total iş gücünün yüzde 20'sinin, yaklaşık 150 çalışana karşılık geldiği kaydedildi. Paylaştığı Slack mesajında Finzer, işten çıkarılan çalışanların oldukça cömert bir kıdem tazminatı ve 2023'e kadar geçerli bir sağlık sigortası alacağını dile getirdi.

OPENSEA, OCAK AYINDA 300 MİLYON DOLAR YATIRIM FONU TOPLAMIŞTI

OpenSea, Ocak ayında 90 yeni çalışanı işe almak ve NFT üreticilerine bir fon oluşturmak için 300 milyon dolarlık bir yatırım fonu toplamıştı. Fakat Finzer, paylaştığı mesajda fona dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.
Öte yandan; dünya genelindeki hiper enflasyon nedeniyle yatırımcıların riskli yatırımlardan kaçınma ve riskli yatırımları elden çıkarma eğilimi göstermesine bağlı olarak birçok kripto para birimi, son dönemlerde ciddi bir değer kaybı yaşadı. Bu durum, kripto para piyasasında "kripto kışı" olarak adlandırılan sürecin başlamasına neden oldu. Halihazırda devam eden süreç, pek çok kripto para ve NFT alım-satım platformunu olumsuz yönde etkiledi. Coinbase, Crypto.com ve BlockFi gibi kripto platformlarının birçoğu, kısa bir süre önce OpenSea gibi toplu işten çıkarmalar yapmak zorunda kaldı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video