Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

XIAOMI METAVERSE’E KATILIYOR

Xiaomi

Çinli teknoloji devi Xiaomi en nihayetinde metaverse’e gireceğini açıkladı. Firmanın metaverse’te neler yapacağını ve detayları bu haberimizden öğrenebilirsiniz.

Mobil ürünler dışında birçok sektörde yer alan Xiaomi, yeni patent başvurusuyla sanal dünyaya adım attığını açıkladı. Patent başvurusuna göre Xiaomi, Metaverse'e yeni karakterler ile katılıyor. Firmanın bu adımı sanal karakterler oluşturmakla ilgili bir dizi yeniliği içeriyor.
Kripto para birimleri ve metaverse tüm dünyanın gündeminde. Metaverse teknolojisi gün geçtikçe daha iyi hale geliyor ve birçok kullanıcı bunu deneyimlemek için sabırsızlanıyor. Xiaomi de yeniliklere ayak uydurarak metaverse'e resmen giriyor. Patent başvurusunun detaylarına bakınca oldukça etkileyici bir giriş kullanıcıları bekliyor.
Metaverse'te kullanıcılar sanal bir karakter oluşturabilecek ve ardından onu eğitebilecek. Bu karakterler beslenebiliyor, giydirilebiliyor ve diğer birçok yetenekle donatılabiliyor. Uygulamadaki detaylara göre karakterleri oluşturma yöntemi oldukça basit. Yeni patent başvurusuna göre, görüntü parametrelerini ve sanal karakterleri oluşturmak için gereken diğer şeyler hakkında bazı ayrıntılar sağlıyor. Oluşturulacak yeni karakterler benzersiz bir gen dizilimine sahip olacaklar.
Karakterlerin hepsi birbirinden farklı görünecek. Blockchain teknolojisiyle desteklenen yeni sanal karakterler, kullanıcılar için yeni eğlence tarzı olabilir. Bu sanal karakterler, blok zinciri sayesinde benzersiz olacak ve asla kopyalanamayacak. Ayrıca, bu teknoloji son derece güvenilir ve merkezi olmayan bir teknolojiyi içeriyor.
Bu patent başvurusuna benzer şekilde Xiaomi, 2018 yılında “Crypto Rabbit ” adında sanal bir evcil hayvan tavşanı piyasaya sürmüştü. Zamanının çok ötesinde olan Xiaomi, 1 Mart 2022'de Crypto Rabbit'i kaldırdı. Markanın 2018'de tanıttığı bu kripto tavşanlar, şifreli yapısı sayesinde benzersizdi. Tavşanı yarattığınız andan itibaren başkaları tarafından kopyalanamıyor veya değiştirilemiyordu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video