Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

HYUNDAI 5.000 ADET ÜCRETSİZ NFT DAĞITIYOR

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai yakın zamanda tanıttığı IONIQ 6 modeli ile çok ses getirmişti. Firma bu başarıya binaen 5 bin adet ücretsiz NFT vereceğini duyurdu. 

NFT'lerin dünyası (karşılıksız token) genellikle kafa karıştırıcıdır ve ortalama kullanıcılar çok az ilgi gösterir. Yine de bu durum, otomobil üreticilerinin dijital varlıkları benimsemesini engellemedi. Örneğin Acura, ilk 500 Integra alıcısına araçlarını teslim aldıklarında dönüşen özel bir dijital sanat eseri (NFT) hediye etmişti. Bentley'de bu akıma uymuş ve kendilerine ait bir NFT yayınlamıştı.
Şimdi ise Hyundai bu eğlenceye katılıyor. Ioniq 6 ile aynı gün NFT işine gireceği ortaya çıkan şirket, 5.000 benzersiz NFT'yi Ioniq müşterileri için oluşturmuş durumda. Şirket açıklamada, "Ioniq serisi tarafından sağlanan benzersiz elektrikli müşteri deneyimleri alanını, fiziksel sınırlamaları olmayan dijital alana genişletmeyi hedefliyoruz." denildi.
NFT'ler altı farklı temada sunulacak; Eğlence, Sosyalleşme, Şifa, Çalışma, Eğlenceli Sürüş ve Stressiz Sürüş. Otomobil üreticisi, bunların aracın içindeki müşterilerin deneyimlerini yansıtacak şekilde tasarlandığını belirtiyor.

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video