Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

NOKIA TÜRKİYE METAVERSE KONUSUNDA UYARDI

Nokia

Günümüzde metaverse oluşturmayı amaçlayan pek çok firma ortaya çıktı ancak vaad edilenler ne kadar gerçekleşebilir? Nokia Türkiye konuya açıklık getiriyor. 

Facebook çatı firması Meta öncülüğünde metaverse kavramı bugün en çok tartışılan konuların başında geliyor. Birden fazla sanal dünyanın bir araya gelmesini anlatan metaverse kavramı, Meta gibi geleneksel firmaların yanı sıra Decantraland, SAND, Axıe Infinity gibi pek çok kripto para platformu tarafından da benimsendi. Ne var ki belirli şartların karşılanması gerekiyor.

Metaverse ne kadar ilerleyebilir?

Nokia Türkiye Ülke Müdürü Özgür Erzincan tarafından kaleme alınan bir makale sanal dünyaların metaverse'teki en baskın cephe haline gelmesine karşın sınırlı bir vizyon olduğunu ortaya koyuyor.
Erzincan her ne kadar uç noktalardaki sanal dünyalara seyahat edebiliyor olsak da fiziki evrendeki varlığımızın genelde içinde yaşadığımız kapalı mekanlar gibi tek bir nokta ile sınırlı ve bir WiFi ya da telefon hattına bağlı olduğunu dile getiriyor.
Nokia metaverse kavramını desteklese de dijital ve fiziksel gerçekliklerimiz arasında seçim yapmaktan ziyade birini bir diğeri ile kelimenin gerçek anlamıyla birleştiren bir teknolojiye inanıyor. Nokia Türkiye Ülke Müdürü Özgür Erzincan’ın makalesine aşağıdan göz atabilirsiniz:

“Metaverse, Güçlü Bir Ağ Olmadan Oturma Odalarımızın Dışına Asla Çıkamayacak”

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video