Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

STARBUCKS, WEB3 GİRİŞİMİNİ AÇIKLAYACAK

Starbucks

Dünyanın en büyük Amerika merkezli kahve dükkanı zinciri Starbucks, kahve temalı NFT’leri barındıran web3 girişimini önümüzde ay açıklayacağını duyurdu.

4 Ağustos tarihli Techcrunch haberine göre Starbucks, önümüzdeki ay düzenlenecek “Yatırımcı Günü” etkinliğinde NFT’leri içeren Web3 girişimini açıklayacak.
Starbucks yaklaşık 3 ay önce yaptığı açıklamada, çıkaracağı NFT koleksiyonunu bu yıl içerisinde piyasaya sürüleceğini ve koleksiyonun gelecekte oluşturmayı planladıkları dijital topluluğun omurgasını oluşturacağını söylemişti.
İkinci çeyrek kazanç çağrısının konuşulduğu konferansta açıklamalarda bulunan Starbucks kurucusu ve geçici CEO’su Howard Schultz şu ifadelere yer verdi:

Endüstri lideri dijital platformumuzu oluşturan “heyecan verici” bir dijital girişim üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Tamamı kahve odaklı olacak olan girişimi Yatırımcı Günü’nde açıklayacağız.

Şirket daha önce yaptığı açıklamada Yatırımcı Günü’nü, 13 Eylül 2022 tarihinde ABD’nin Seattle şehrinde yapmayı planladığını duyurmuştu.
Bazı yorumcular bu NFT koleksiyonunun uygulamanın doğrudan “Starbucks Reward” kısmına bağlanacağını düşünüyor. NFT koleksiyonuna sahip olan insanların daha fazla ödül kazanma olasılığı da düşünceler arasında yer alıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video