Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

METAVERSE AVATARLARI İÇİN “İSKELET” ÇÖZÜMÜ: MYOSUITE

MyoSuite

Meta’nın yapay zeka yazılım ekibi, karmaşık iskelet hareketini modellemeye yardımcı olabilecek projesini duyurdu: İşte MyoSuite ve bizlere sunacakları…

Meta, yaptığı bir basın açıklamasıyla MyoSuite isimli yeni AI platformunu tanıttı. Yazılımın, protezleri ve rehabilitasyon tekniklerini geliştirmeye yardımcı olacağı söylenirken, metaverse avatarlarını geliştirmekte kullanılacağı da açıklandı.
MyoSuite, ekip tarafından biyomekanik kontrol problemlerini incelemeye yardımcı olmak için makine öğrenimi kullanılarak oluşturulmuş. Meta’nın daha önceden link adını verdiği benzeri bir yazılım projesi daha bulunuyor. Ancak şirket, yeni programın önceden var olan kas-iskelet sistemini modelleyen yazılımdan 4 bin kat daha hızlı çalışabileceğini iddia ediyor.
Yapılan modelleme örneklerinde, bir anahtarı çevirmek veya bir kalemi döndürmek gibi şeylerin basit şekilde yapılabildiği görülürken, bu davranışların protez ve fiziksel rehabilitasyon alanlarında kullanılabileceği düşünülüyor. Bu bizleri biraz da olsa “ürkütücü” gelecek fikrine yakınlaştırmıyor değil. Zira Cyberpunkvari bir dünyaya ne kadar hazırız tartışılır. Ancak işin medikal alana sirayet etmesi gerçekten de umut verici olacaktır.
Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada, “Bu araştırma protez, fiziksel rehabilitasyon ve ameliyat tekniklerinin gelişimini hızlandırabilir,” derken Metaverse’e de atıfta bulunarak, “Ayrıca metaverse için daha gerçekçi avatarlar geliştirmemize yardımcı olabilir” dedi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video