Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

ARTLABS, 700 BİN DOLAR YATIRIM ALDI

yatırım

700 bin dolarlık tohum yatırım turunda liderliği Techmine üstlenirken, EGİAD Melekleri ve Kültepe Yatırım da devam yatırımı yaptı.

Derin teknoloji girişimi artlabs'in 2021'in Ocak ayında 2 milyon dolar değerleme ile yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. artlabs, bugün 700 bin dolarlık tohum yatırım turunu başarıyla tamamladığını duyurdu. Tohum yatırım turunda liderliği Techmine üstlenirken, EGİAD Melekleri ve Kültepe Yatırım da devam yatırımı yaptı.

ARTLABS’IN FAALİYET ALANI

artlabs, E-ticaret ve Metaverse alanlarında hizmet veren 3D gösterim ve artırılmış gerçeklik (AR) platformu. Girişim, 2019 yılında 3 mühendis kurucu ortak Uğur Yekta Başak, Dr. Mahdi Kazempour ve Sercan Demircan tarafından KWORKS Girişimcilik ve Araştırma Merkezi hızlandırma programında kuruldu. Girişimin ekibi, akademik birikimi güçlü 21 kişilik bir takımdan oluşuyor.
Şirketin, geçen yıl tamamladığı tohum öncesi yatırımını teknolojisini iyileştirmek için kullandığını belirtelim. Böylece artlabs, yapay zeka ile fiziksel ürünlerin dijital ikizlerini oluşturmayı ölçeklendirmeyi başardı. Girişim, yarattığı dijital varlıkları web, mobil, sanal mağaza, pazar yeri ve metaverse ortamlarına dağıtabilen çok kanallı bir entegrasyon altyapısı geliştirdi.

Öne çıkan veriler 

Lider perakendeci ve pazar yerleri ile çalışmaya başlayan artlabs, 2022'nin ilk çeyreğinde gelirinin yüzde 95’ini Amerika ve İngiltere pazarlarından elde etti. Girişimin paylaştığı verilere göre; artlabs, 3D & AR teknolojisinin yanı sıra özellikle sneaker marketine sunduğu sanal deneme (Virtual Try On) özelliği ile müşterilerinin satışa dönüşüm oranlarını iki haneli yüzdelerde artırdı. Şirketin sunduğu deneyimler, son bir yılda 4 milyon kullanıcı tarafından 40 milyondan fazla görüntülendi.

Metaverse odağı 

Bu arada artlabs'in metaverse alanında da aktif olduğunu ekleyelim. Girişim, 3D NFT ve sanal moda projelerindeki dijital varlıkların AR ile gösterilmesini sağlıyor. Buna ek olarak artlabs, bu dijital varlıkların farklı metaverse ortamlarına göre optimize edilmesini sağlayan “interoperable” içerik üretimini gerçekleştiriyor.
Kurucu Ortak & CEO Uğur Yekta Başak gelecek planları hakkında şu ifadeleri kullandı: 

“Metaverse hayatımıza girdi bile, fakat anlamlı sanal deneyimlerinin yaratılabilmesi için kaliteli 3D içerik üretiminin demokratize edilmesi gerekiyor. Geliştirmeye devam ettiğimiz teknoloji sadece ticaret değil, birçok sektörde yeni deneyimlerin geliştirilmesine veya geliştirme süreçlerinin hızlanmasına ön ayak olacak. Metaverse’ün ilk akla gelen yapay zeka odaklı 3D içerik yaratma motoru olmak istiyoruz ve trilyon dolarlık bir marketi hedefliyoruz”

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video