Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Moda NFT

DÜNYANIN İLK HOLOGRAFİK NFT DEFİLESİ TÜRKİYE’DE

Kiğılı

Kiğılı, son dönemde hız verdiği teknoloji yatırımlarını metaverse’e yaptığı giriş ve “Tomorrow” koleksiyonuyla taçlandırdı. Markanın “Yarın için bugünden” mottosuyla oluşturduğu koleksiyonunun tanıtıldığı lansmana ünlü simalar akın etti.

Kiğılı, “Yarın için bugünden” mottosuyla oluşturduğu ekolojik ve teknolojik ürünlerinin yer aldığı "Tomorrow" koleksiyonu ile birlikte Türkiye'nin giyilebilir ilk NFT parçalarını tanıttı. İstanbul'da bir mekanda düzenlenen lansmanda, dünyanın ilk holografik NFT defilesiyle metaverse'teki NFT parçaları ilk kez paylaşıldı.
Dünyanın ilk holografik NFT defilesine sahne olan lansmana Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, Kiğılı CMO'su İlkay Keleş, dijital içerik üreticisi Bedirhan Soral, Oktay Kaynarca, Abdullah Avcı, Bensu Soral, Beyza Arıca, Elif Şahin, Caner Yıldırım, Deniz Baydar, Tugay Mercan'ın yanı sıra iş, sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimleri katıldı. Kiğılı'nın NFT ve "Tomorrow" koleksiyonlarının tanıtıldığı lansman, DJ Burak Yeter'in performansına da ev sahipliği yaptı.
Dünyanın bir ilki olan holografik NFT defilesini gerçekleştirmekten dolayı çok gururlu olduklarını ifade eden Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, “Bu alanla ilgili çok farklı çalışmalarımız var. Tüketicilerimizi defilemizde çok farklı bir Kiğılı olarak karşıladık. Teknolojik bir marka olarak karşılarına çıktık. Teknolojiye bakışımızı, bugünden yarına nasıl gideceğimizi anlattık. Yarının imzalarını bugünden attık. Gelecek artık şimdiden ciddi anlamda planlanmalı ve uygulamaya konulmalı. Dünya çok hızlı gelişiyor. İletişim ve etkileşim dünyası çok hızlı. Salgında iletişim, alışveriş ve bilgi paylaşımıyla ilgili çok önemli işler yapıldı. Bu da bize teknolojinin ne kadar önemli olduğunu ve teknolojiye ne kadar çok yatırım yapmamız gerektiğini gösterdi Dünya zaten bu yönde gidiyor. Biz de bu çarkın içinde olmalıyız” dedi.

Giyim sektörüne özgü yazılımlar üretilecek

Bilişim Vadisi'nde bir ofis kurduklarını belirten Suerdem, “Bu şirket tamamen yeni yazılımların, yeni ihtiyaçların ortaya çıkarılması ve bunların çözümlenmesiyle ilgili. Hem uluslararası hem de Türkiye'deki yeni yazılımcılarla işbirliği yapıyor ve yeni projeler çıkarıyoruz. Görsel işleme gibi çok ciddi projelerimiz var. Robotik cevaplama sistemlerini geliştiriyoruz. Bir insanın verebileceği çoğu cevapları yazılımlarımızla robotik sistemde hızlı bir şeklide verebileceğiz. Bu yazılımlar bize özgü olacak. Bu gelişmeler tüketicilerimizle olan iletişimimizi daha hızlı ve doğru bir şeklide yapmamamızı sağlayacak” diye konuştu.

“Metaverse’ten fizik dünyasına bir bağlantı sağlayacağız”

NFT'nin hazır giyimde nasıl kullanılacağını anlatan Suerdem, “NFT'lerle ilgili çıkan avatarlar farklı şekillerde giydirilerek insanlara farklı hayaller yaşatacak. Bu farklı hayalleri aslında kendileri fizik dünyalarında da deneyebilirler. NFT dünyasında bunun ruhunu da yaşayabilirler. Fakat öyle bir ortam oluşturmalarıyız ki NFT'de olan algı fizik dünyasında da yaşanılabilir olsun. Bizler de marka olarak tüketicilerimizin metaverse'te yaşadıkları o ruh halini fiziki hayata taşımak için destek vereceğiz. Yani metaverse'e girip, o evren içerisinde gezdikleri ve elde ettikleri kazanımlarını mağazalarımızda değerlendirme şansları olacak. Metaverse'ten fizik dünyasına bir bağlantı sağlamaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video