Haziran 15, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

EPIC GAMES, FAB İLE METAVERSE VARLIK PAZARLARINI BİRLEŞTİRİYOR

FAB

Üç boyutlu dünyaların gelişimi için kapsamlı varlık deposu: FAB

Epic Games, metaverse için önemli bir planını açıkladı: Farklı varlık pazarlarını tek bir marka altında birleştiren FAB. Epic Games FAB adlı bu yeni mağaza ile; Unreal Engine Marketplace, Quixel Bridge, Artstation Marketplace ve Sketchfab’dan gelen varlıkları tek bir noktadan sunacak. Epic, Epic Games Store’da yaptığı gibi, yaratıcılara kazançların yüzde 88’ini verecek.
Epic’in bir blog yazısında, “Eskiden, her oyun geliştiricisi ürünlerindeki tüm içeriği sıfırdan oluştururdu. Gittikçe artan bir şekilde, Unreal Engine Marketplace ve Unity’nin Varlık Mağazası gibi içerik pazarları, oyun geliştiricilerinin bağımsız içerik oluşturuculardan lisans alarak oyunlarında kullanabileceği devasa içerik kütüphaneleri sunmaktadır. Fortnite, Roblox, Minecraft ve diğer 3D dünyaların yaratıcıları bu pazarlara metaverse içerik kaynağı olarak gördükçe ve oyuncular giderek daha fazla kendi 3D alanlarını çevrimiçi olarak oluşturup özelleştirdikçe bu trendin önemli ölçüde büyüyeceğini düşünüyoruz.” ifadeleri yer aldı.
FAB’de, Epic’in belirttiği gibi “3D modeller, malzemeler, ses, VFX, dijital insanlar ve daha fazlası” gibi geniş bir dijital varlık yelpazesi bulabileceksiniz. Şirket, FAB’ı “tüm motorlar, içe aktarılan içeriği destekleyen tüm metaverse esinli oyunlar ve en popüler dijital içerik oluşturma paketleri” ile uyumlu açık bir pazar olarak konumlandırıyor. Teorik olarak, bu, Unreal Engine geliştiricisi olmanız gerekmeden mağazadan değer elde edebileceğiniz anlamına gelir.
FAB, bu yılın ilerleyen dönemlerinde başlatılması planlanıyor, ancak şimdilik Fortnite araçları için yeni Unreal Editor eklentisi olarak alfa sürümünde mevcut durumda bulunuyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video