Haziran 9, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para

NASDAQ DUYURDU

Nasdaq

ABD merkezli borsa operatörü Nasdaq’ın Bitcoin (BTC) ve kripto para saklama hizmetini haziran ayının sonunda faaliyete geçirmesi bekleniyor.

Bloomberg’ün 24 Mart tarihli haberine göre Nasdaq Digital Assets Kıdemli Başkanı Ira Auerbach Paris’te verdiği bir röportajda, başlangıçta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere kripto para saklama hizmetini bu yılın 2. çeyreğinde faaliyete geçirmek için altyapıyı sağlamak ve gereken lisansları almak adına çalışmaların devam ettiğini aktardı.
Ayrıca Nasdaq’ın yeni işi yönetecek sınırlı bir tröst şirketi sözleşmesi için New York Mali Hizmetler Departmanı’na (NYDFS) başvurduğunu dile getirdi.
Auerbach saklama hizmetlerine Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile başlayacağını ve bu hamlenin daha geniş hizmet paketlerine giden bir yolun ilk adımı olacağını söyledi. Nasdaq kripto para saklama hizmeti vermesiyle birlikte büyük finans kurumları BNY Mellon ve Fidelity’nin arasında katılacak.
Geçtiğimiz yılın eylül ayında ilk defa duyurulan proje için şirketin Genel Başkan Yardımcısı Tal Cohen, regülatörlerle nasıl çalışacaklarını iyi bildiklerini ve kurallar dahilinde yenilikler yapmaya devam ettiklerini belirtmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video