Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

FACEBOOK’UN METAVERSE PLATFORMUNUN KULLANICI SAYISI

Facebook
Facebook (Meta), Metaverse tabanlı sanal dünya oyunu Horizon Worlds hakkında yeni veriler paylaştı. Platformun kullanıcı sayısı belli oldu.
Facebook artık sanal gerçeklik ve Metaverse stratejilerine odaklanacağını, sosyal medya ağırlıklı bir şirket olarak bilinmek istemediklerini açıklamıştı. Bu kapsamda ismini Meta olarak değiştiren teknoloji devi, Aralık ayında sosyal VR(sanal gerçeklik) platformu Horizon Worlds’ü Kanada ve Amerika’da yaşayan 18 yaş üzeri kullanıcılara açtı.
Oculus Quest sanal gerçeklik gözlüğü gerektiren Horizon Worlds platformunda herkesin özel avatarı oluyor. Kullanıcılar, gözlükteki denetleyici düğmeleri kullanarak sanal dünyada istedikleri yere ışınlanabiliyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in “Metaverse vizyonumuzun çekirdeği” olarak tanımladığı Horizon Worlds’ün kullanıcı sayısı belli oldu.

FACEBOOK’UN METAVERSE PLATFORMU HORIZON WORLDS

Meta’nın Baş Ürün Sorumlusu Chris Cox, şirket çalışanlarına Horizon Worlds’ün gidişatıyla alakalı bilgi verdi. Sanal gerçeklik platformu kullanıma açıldığı günden bu yana aylık kullanıcı sayısının 10 kat artarak 300 bine çıktığını söyledi. Chris Cox’un açıklamasına ek olarak bir Meta sözcüsü de önemli bilgiler paylaştı.
Sözcü Joe Osborne, aynı altyapıyı ve teknolojiyi kullanan Horizon Worlds ve Horizon Venues’in toplamda 300 bin kullanıcısı olduğunu doğruladı. Ancak bu sayı, Meta’nın davet sistemiyle çalışan sanal gerçeklik tabanlı konferans yazılımı Horizon Workrooms’un kullanıcılarını içermiyor. Workrooms’un aylık kullanıcı sayısı açıklanmadı.

HABERİN DEVAMI…

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video