Haziran 15, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

DİSNEY PLUS’A METAVERSE DİZİLERİ GELİYOR

dizileri

Metaverse gittikçe hayatımıza daha fazla dahil olan bir kavram. Bu kapsamda yayın akışı devi yeni metaverse dizilerini duyurdu.

Türkiye'de de hizmet vermeye başlayan ve yayın akışı devleri arasında önemli bir yere sahip olan Disney+ şimdi heyecanlandıran bir açıklamada bulundu. Metaverse kavramı günden güne hayatımıza daha fazla giren bir kavram.  Bu kapsamda tüm büyük şirketler kendi metaverse planlarını duyuruyor. Disney+ da kendi metaverse programını duyurdu.
Metaverse kavramını yakın takibe alınan Disney+'ın çatı şirketi Walt Disney, iki yılda bir düzenlenen hayran buluşma etkinliği D23 Expo'yu gerçekleştirdi. Etkinlikler kapsamında sahne alan isimlerden bir tanesi de Walt Disney'in patronu Bob Chapek'ti. Reuters'a özel bir röportaj veren Chapek heyecanlı bazı açıklamalarda bulundu. Chapek şirketin geleceğe yönelik planlarını açıkladı.

Disney Plus’a metaverse dizileri geliyor!

Bu planlar arasında görünüşe göre metaverse kavramı da yer alıyor. Teknoloji dünyası metaverse kavramının gelmesiyle farklı bir yöne doğru evrilmeye başladı. Bu kapsamda yayın akışı dünyasına hızlı bir giriş yapan Disney+ da yer aldı.
Walt Disney patronu, metaverse'ü "yeni nesil hikâye anlatımı" olarak tanımlıyor ''Disney kesinlikle bir yaşam tarzıdır" ifadelerini ekliyor. Chapek, buradaki esas meselenin yeni nesil hikâye anlatımından nasıl faydalanılacağına karar verip, kullanıcıya benzersiz bir deneyim sunmak olduğunun da altını çiziyor. Walt Disney, metaverse için özel bir ekip bile kurdu "Yeni Nesil Hikaye Anlatımı ve Tüketici Deneyimleri" isimli bu birimin başında sektördeki önemli isimlerden olan Mike White bulunuyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video