Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

STARBUCKS, POLYGON’U SEÇTİ

Starbucks

Dünyanın en büyük ve en ünlü kahve zinciri Starbucks, kısa süre önce duyurduğu ve “Odyssey” adındaki blok zinciri tabanlı Web3 sadakat programında Polygon (MATIC) ile çalışacağını duyurdu. Hem Starbucks hem de Polygon resmi sitelerinden açıklamayı yaparken, müşteriler ve çalışanlar NFT formatında ödüller kazanabilecek ya da satın alabilecekler.

Starbucks, kısa süre önce duyurduğu ve sene sonu başlatmaya hazırlandığı “Starbucks Odyssey” konusunda önemli detaylar paylaştı. Yapılan açıklamaya göre yeni proje, kahve zincirinin ödül sadakat programını bir NFT platformu ile birleştirecek. Böylece müşteriler ve çalışanlar hem program dahilinde NFT formatındaki ödülleri kazanabilecekler ya da satın alabilecekler.

Polygon seçildi

Son dönemin ünlü ve birçok projenin ortaklık kurduğu Ethereum ölçeklendirme protokolü Polygon da Starbucks tarafından bu NFT’lerin üretileceği ağ olarak seçildi. Polygon’dan da yapılan açıklamada, “Starbucks kahve zinciri blok zinciri teknolojisini sunmak için Polygon ile çalışmayı seçmiştir” denildi.

Cüzdan gerekmeyecek

Polygon üzerinde çıkarılacak olan NFT’ler müşteriler tarafından kredi kartı ya da debit kart ile satın alınabilecek. NFT formatındaki dijital ürünleri saklamak için ise bir kripto para cüzdanı gerekmiyor. Şirketten yapılan açıklamada bunun sebebinin, “Müşterilerin web3 deneyimini daha kolay şekilde yaşaması…” olduğu vurgulandı. Bununla birlikte, tek fiyat üzerinden alınabilecek olan NFT’ler, müşterilerin ek olarak işlem ücreti tarzı “zorluklarla” da karşılaşmasını engelleyecek.
Starbucks NFT’lerin fiyatı ya da kaç adet olacağıyla ilgili ise detay vermedi ve bu durumun hala şirket tarafında görüşüldüğünü belirtti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video