Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

BINANCE’TEN, METAVERSE’TE DÜZENLENEN REALITY ŞOVUN KAZANANI

kazananını

Binance, “Build the Block” başlıklı Web3 reality şovunun kazananını açıkladı. Galip gelen girişim şirketi, Binance Labs’ten yatırım teklifi aldı.

Binance, metaverse'te düzenlenen "Build the Block" başlıklı Web3 reality şovunun kazananını açıkladı. Programda, girişimciler Binance Labs'ten yatırım kazanmak için birbirleriyle yarıştı. 
Binance ekibi Cointelegraph'a ilettiği bir duyuruda, zkPass'in yarışmada en yüksek oyu alarak yarışmayı kazandığını belirtti. Gizlilik odaklı merkeziyetsiz kimlik doğrulama çözümü, diğer birçok finale kalan girişimle girdiği rekabetin ardından birinci oldu.
zkPass'ın kurucu ortağı Joshua Peng, yatırımın merkeziyetsiz bir altyapı oluşturmalarına yardımcı olacağını söyledi. 

Gerçek zamanlı bir metaverse serisinde yapılan ilk sunumun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. Bunun yanı sıra Build The Block’u kazandığımız ve Binance Labs ile daha yakın çalışma fırsatına sahip olmaktan onur duyuyoruz.

Girişim şirketi zkPass, Binance’ten yatırım alma hakkı kazandı

Yarışmaya jüri üyesi olarak katılan Binance baş işletme sorumlusu Yibo Ling, yarışmanın kazananının gelişimini görmeyi dört gözle beklediklerini söyledi. Ling, "Ölçeklenebilirliğe olanak tanıyan sürdürülebilir ekosistemlerin, özellikle de sıfır bilgi kanıtı tekniklerinin mümkün kıldığı ekosistemlerin temellerini inşa etmek istiyoruz," ifadelerine yer verdi.
Öte yandan zkPass dışında, diğer dört girişim şirketi de Binance Labs'ten yatırım teklifi aldı. Bu girişimciler arasında, Mind Network adlı merkeziyetsiz ve gizlilik odaklı bir veri havuzu, Web3 finansını basitleştiren Kryptoskatt adlı bir proje, merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu yaratıcısı Bracket Labs ve işletim protokolü DappOS yer alıyordu.
Diğer yandan, blokzincir protokolü Anoma, mimarisini geliştirmeye devam etmek için fon desteği aldı. 31 Mayıs'ta İsviçreli kar amacı gütmeyen kuruluş, genelleştirilmiş bir amaç merkezli blokzincir mimarisi oluşturmak için 25 milyon dolar topladı. Anoma'nın kurucu ortağı Adrian Brink, platformun üçüncü nesil mimarisinin mevcut akıllı sözleşme protokollerine kıyasla daha iyi birleştirilebilirlik ve kullanım kolaylığı sağladığını söyledi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video