Eylül 28, 2023
İstanbul/Turkey
Krıpto Para

COINBASE TÜREV BORSASI, KURUMSAL BITCOIN VE ETHER VADELİ İŞLEMLERİ SUNACAK

Türev

Yeni ürünler, geçen yıl piyasaya sürülen nano vadeli işlemler dolayısıyla ortaya çıkıyor. Kripto borsası Coinbase (COIN) tarafından düzenlenmiş vadeli işlemler sunan Coinbase Türev Borsası, 5 Haziran’dan itibaren kurumsal müşteriler için Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) vadeli işlemlerini başlatacak.

Coinbase, bu ürünleri geçen yıl nano Bitcoin (BIT) ve nano Ether (ETI) sözleşmelerinin yayımlanmasının ardından artan kurumsal talebi karşılamak adına sunacağını söylüyor.
Sözleşme başına sırasıyla 1 Bitcoin ve 10 Ether büyüklüğündeki BIT ve ETI vadeli işlem sözleşmeleri, aylık olarak ABD doları cinsinden düzenlenecek. Ayrıca sözleşmeler kurumsal yatırımcıların piyasa bet’lerini garantiye almalarını, uzun vadeli piyasa görüşlerini ifade etmelerini veya ürünleri kompleks ticaret stratejilerinde kullanmalarını sağlayacak.
Mevcut fiyatlar doğrultusunda BIT ve ETI, kavramsal olarak sırasıyla 30 bin dolar ve 20 bin dolar değerinde.
Coinbase, BIT ve ETI’nin geleneksel tekliflere kıyasla “önemli ölçüde daha düşük ücretlerle” sunulacağını söylüyor ancak bu ücretler henüz belirtilmiyor.
Kripto türev piyasaları genellikle düzenlenmemiş olsa da son 48 saat içerisinde borsalarda işlem gören 134 milyar doların üzerinde kavramsal hacme sahip. Veriler, bu hacmin 25 milyar dolarlık kısmını Bitcoin ve Ether tabanlı ürünlerin oluşturduğunu gösteriyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video