Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

DEV RUS BANKASINDAN BİR İLK

Rus

Rusya’nın önde gelen bankalarından biri olan Rosbank, bireysel ve kurumsal müşterileri için sınır ötesi Bitcoin (BTC) ve kripto para işlemlerini başlattı.

Rus yerel medyasından RBC yakın tarihli bir haberinde ABD tarafından yaptırım uygulanan dev Rus bankası Rosbank’ın sınır ötesi bir kripto para işlemlerini başlattığına yer verdi. Rosbank atılan bu adımla birlikte sınır ötesi kripto para hizmeti veren ilk Rus bankası oldu.
Banka söz konusu hizmetlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için kripto para birimlerinde uluslararası ödemeler konusunda uzmanlaşmış Rus fintech hizmeti B-crypto ile ortaklık kurdu. B-crypto bu ortaklık kapsamında, kripto para birimi anlaşmaları için teknik destek sağlayacak ve bankaya aracılık yapacak.
Hizmetten faydalanmak isteyen şirketlerin Rosbank ve B-crypto ile KYC (Müşterini Tanı) prosedüründen tamamlaması gerekecek. Konu hakkında açıklamada bulunan Rosbank temsilcisi, bankanın halihazırda kurumsal ve özel müşterilerle pilot işlemler gerçekleştirdiğini belirtti.
Rus milyarder Vladimir Potanin’in sahibi olduğu Rus bankası Rosbank, Rusya genelinde yaygın bir şube ağına sahip olması ve geniş çaplı müşteri portföyüyle tanınıyor.
Geçtiğimiz günlerde ulusal bir kripto para borsası kurma planından vazgeçen Rusya, ülkedeki kripto para sektörünün gelişimini özel şirketlerin eline bırakmıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video