Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

ANTALYA DİPLOMASİ FORUMU’NDA METAVERSE DENEYİMİ

Diplomasi
Antalya Diplomasi Forumu'nun bu yıl ikincisi düzenleniyor. Forumda diplomasinin yanı sıra teknoloji oturumları da düzenleniyor. Bu kapsamda günün en dikkat çekici oturumlarından birisi de "metaverse oturumu" oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayesinde ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun ev sahipliğinde ikinci kez Antalya'da düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu (ADF) 11 Mart'ta başladı.
Antalya Diplomasi Forumu 2'nci gününde de hızla devam etti.
Konuklar diplomasinin yanı sıra teknoloji oturumlarına da katılabiliyor. Bu kapsamda günün en dikkat çekici oturumlarından birisi de "metaverse oturumu" oldu.

ANTALYA DİPLOMASİ FORUMU’NDA METAVERSE PANELİ

"Metaverse dünyada herkesin yeniden eğitim görmesine neden olacak"
Antalya Diplomasi Forumu (ADF) kapsamında "Yapay zeka, metaverse ve diğer her şey" konulu panel düzenlendi. VR gözlük kullanan katılımcılar panele "metaverse" ortamında başladı.
Panelde konuşan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Metaverse'ün şimdilik sadece bir isimden ibaret olduğunu ve bu alanda tek bir şirkete bağlı kalınmaması gerektiğini belirtti. Metaverse veya benzerleri için düzenlemelerin ve kuralların nasıl olması gerektiğinin şimdilik en büyük sorun olduğunu vurgulayan Koç, Metaverse’ün dünyada herkesin yeniden eğitim görmesine neden olacağını söyledi.
ADF'nin gerçekleştiği kongre merkezinde en dikkat çekici noktalardan biri de 397 görsel eserin sergilendiği diplomasi tüneli. Ayrıca ADF'nin internet sitesinden bu tüneli gezebilirsiniz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video