Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

NFT PİYASASINA ÜNLÜLER AKIN EDİYOR

ünlüler
Yatırım aracına dönüşen NFT'lerin küresel pazarının geçen yıl 16.5 milyar sterline ulaşmasıyla ünlüler bu piyasaya akın etmeye başladı.
Dijital "altın" olarak görülen NFT'ler (takas edilemeyen jeton) sadece ekranda görülebilen ve gerçek hayatta var olmayan bir varlığı temsil etmesine rağmen ünlülerin akın ettiği büyük bir sermaye kapısı haline geldi.
 Spor yıldızlarından modellere kadar birçok kişi NFT'yi yatırım aracı olarak kullanıyor.

NFT DÜNYASINA GİREN BAZI ÜNLÜLER

İngiliz süper model Kate Moss, uyurken çekilen fotoğrafının NFT'sini 12 bin 500 sterline sattı. Kanadalı şarkıcı Grimes, dijital sanat eseri satışından 4 milyon sterlin kazandı. ABD'li sosyetik Paris Hilton "Iconic Crypto Queen" NFT'sini 815 bin sterline satarken, ABD'li rock grubu Kings Of Leon son albümleri "When You See Yourself"in NFT koleksiyonunu 1.6 milyon sterline sattı. NFT koleksiyonunu lanse eden İngiliz pop yıldızı Liam Payne, geçtiğimiz günlerde 34 milyon Twitter takipçisine sadece NFT içerikleri ve haberleri paylaşacağı kendisine ait yeni bir hesap açtığını duyurdu.
Milyonluk Messi
NFT sektörüne girenler arasında spor yıldızları da bulunuyor. İngiliz futbolundan Wayne Rooney, kendi dijital sanat eserlerinin her birini 40 sterline satarken, NFT platformu Blockasset ile ortak oldu. Arjantinli futbolcu Lionel Messi geçen yaz "Messiverse" adlı sanat koleksiyonunu satışa çıkardı. Messi'nin tasvirlerinden oluşan NFT eserlerinden biri 1 milyon dolara satıldı. Eski Chelsea kaptanı John Terry, futbol kartı tarzında oluşturduğu bir dizi maymun animasyonlarının yer aldığı sanal futbol kulübü "Ape Kids Club"ı çıkardı. Bu kulübün antrenörü olan Terry'nin kendi NFT'sinin değeri 29 bin sterlin.
Farklı görüşler bulunuyor
Moda dünyasındaysa en büyük atılımı İngiltere'deki mağazalar zinciri Selfridges yaptı. Şirket sadece dijital biçimde giysi satan ilk mağaza olacağını açıkladı. NFT'lerin satış değerlerinin talebe bağlı dalgalanması nedeniyle güvenli yatırım olmadığını söyleyenler de var. Araştırma firması GlobalData'da analist olan George Monaghan, "NFT'ler bir yana herhangi bir kripto pazarının, geleneksel pazarların istikrarına kavuşması yıllar alacak" dedi. Monaghan, yatırımcıları NFT'lerle uğraşırlarsa "paralarını kaybetmeye hazır olmaları" konusunda uyardı. Ama NFT'lere yatırım yaparak servet edinen Avustralyalı Daniel Maegaard ise NFT'lerin kalıcı olduğunu savundu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video