Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

SOLANA FOUNDATION: “SOL, BİR MENKUL KIYMET DEĞİL”

SOL

Solana blok zincirinin yerel token’ı SOL, Binance.US ve Coinbase’e karşı dava açan SEC tarafından kayıt dışı menkul kıymet olarak sınıflandırılan token’lar arasında yer aldı.

Solana Foundation, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) SOL token’ı kayıt dışı bir menkul kıymet olarak adlandırmasına karşı çıktı.
Bu haftanın başlarında SEC, kripto menkul kıymetler ticareti gerçekleştirdikleri iddiasıyla Coinbase ve Binance.US’ye dava açtı. Belirtilen varlıklar arasında SOL da yer alıyordu.
Token’ın geliştiricisi Solana Foundation ise CoinDesk’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “SOL’un bir menkul kıymet olmadığını düşünüyoruz. SOL, büyümek ve gelişmek amacıyla merkeziyetsiz kullanıcı ve geliştirici etkileşimlerine dayalı, açık kaynaklı bir blok zinciri olan Solana ağının yerel token’ıdır.”
Solana’nın perşembe günü New York City’de gerçekleştirdiği etkinlikte, topluluk üyelerinin düzenleyicilerden kaynaklı sıkıntıları pek de aldırmadıkları görüldü.
Etkinliğe katılan bir geliştirici, “Geliştiricilerin bu durumu umursadıklarını hiç sanmıyorum. SOL’un bir menkul kıymet olması Solana ağı üzerinde çalışan kimseyi etkilemiyor” ifadelerini kullandı.
SEC’nin menkul kıymet olarak tanımladığı token’lar ise şu şekilde: Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Sandbox (SAND), Filecoin (FIL), Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ), Flow (FLOW), Internet Computer (ICP), Near (NEAR), Voyager (VGX), Dash (DASH) ve Nexo (NEXO).

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video