Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE.US, FIAT KULLANIMINI ASKIYA ALDI

Binance.US

Borsa, SEC’nin şirkete karşı “son derece agresif ve korkunç taktikler” uyguladığını söyleyerek müşterilerini mümkün olan en kısa sürede USD çekmeleri yönünde uyardı. Binance.US , 13 Haziran’dan itibaren yalnızca kripto para kullanılan işlemleri gerçekleştireceğini açıkladı. Platform, gelişmenin sebebi olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) baskılarını öne sürdü.

İşlem hacmine göre en büyük kripto borsalarından Binance’in ABD kolu, geçici olarak all-crypto borsa işlemleri gerçekleştireceklerini duyurdu. Açıklamaya göre kripto kullanılarak gerçekleştirilen trading, staking, mevduat ve para çekme işlemlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.
USD mevduatlarının 9 Haziran’dan itibaren askıya alınacağını bildiren borsa, USD tabanlı işlem çiftlerinin kısa bir süre listeden çıkarılacağını belirtti ve ekledi:
“Gelişen bir dijital varlık piyasasını mümkün kılan üretken faaliyetlerimizi sürdürerek kendimizi SEC’nin asılsız saldırılarına karşı güçlü bir şekilde savunmaya devam edeceğiz.”
SEC tarafından menkul kıymet olarak sınıflandırılan BNB Coin, geçtiğimiz hafta yüzde 15’lik bir düşüş yaşadıktan sonra 260 dolar civarında sabit kalmaya devam ediyor.
Komisyon, salı günü Binance.US’e bağlı belli başlı varlıkları geçici olarak dondurmak için bir kısıtlama başvurusunda bulundu. İkili, konuyla alakalı 13 Haziran’da bir duruşma gerçekleştirecek. Aynı gün borsa, all-crypto olarak işlemlerine devam edecek.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video