Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

SEC BAŞKANI İSTİFAYA ÇAĞIRILIYOR

başkanı

SEC başkanı Gary Gensler, kripto karşıtı duruşu nedeniyle eleştiri yağmuru altında. Gensler, bir süredir kripto para birimlerinin menkul kıymet statüsünde olduğunda ısrar ediyor.

Gary Gensler’in SEC başkanlığından ayrılması için imza toplanıyor

Son zamanlarda yolsuzluk ve piyasa manipülasyonu iddialarının ardından Change.org’da SEC Başkanı Gary Gensler’in istifasını isteyen bir dilekçe büyük ilgi görüyor. Dilekçe, SEC Başkanı Gary Gensler’i, küçük yatırımcıları açığa satışlardan (short) koruyamaması nedeniyle istifaya çağırıyor.
Gary Gensler ayrıca AMC Theatres ve GameStop gibi kripto odaklı hisse senetlerini short’lamak için Vanguard Group ve BlackRock’u kullanmakla suçlanıyor. SEC Başkanının net değeri yaklaşık 100 milyon dolar olup, bunun %90’ı Vanguard’ın yönetimi altındadır.

Gary Gensler görüşmeleri reddediyor

ABD Kongresi, diğer finansal düzenleyiciler ve XRP yatırımcıları, defalarca Gensler ile görüşmek istedi. Ek olarak, Gary Gensler yönetimindeki SEC, SEC yetkililerinin geçmiş yargılarından ve bakış açılarından uzaklaşıyor. Örneğin, bir mahkeme emrine rağmen, SEC, Ripple davasında Hinman’ın 2018 konuşmasının taslaklarını açıklamayı etmeyi reddediyor.

Dilekçedeki son oyların çoğu kripto para topluluğundan

Gensler’in kripto topluluğuna yönelik kripto karşıtı duruşu, aleyhine yönelik oyların çoğalmasına neden oldu. Dilekçe şu anda yaklaşık 16.200 oya sahip. Bu onu Change.org’daki en popüler kampanya haline getiriyor. Dilekçede yer alan beyana göre:
SEC Başkanı Gary Gensler, Citadel Securities, Citadel the Market Maker tarafından açıktan açığa satış ve karanlık havuzun kötüye kullanılmasıyla işlenen suç faaliyetlerinde suç ortağıdır. Bay Gensler, açık açığa satışla ilgili yasaların uygulanmaması ve piyasa yapıcı faaliyetlerin yetkin gözetimi eksikliği nedeniyle adaleti engellemekten suçludur. Bay Gensler’in suçları nedeniyle, milyonlarca bireysel yatırımcı, MİLYONLARCA dolar dolandırdı. Kurumsal yatırımcılar kadar işçi sınıfından, orta sınıftan ve yoksullardan bahsediyoruz. Bay Gensler’in başkan olarak görevi bırakması ve Citadel Securities ve Citadel Market Maker hakkında kapsamlı, ayrıntılı, adli analiz ve soruşturma yapması gerekiyor. Bu cezasız kalamaz. Ayağa kalk ve imzala!

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video