Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

SANDBOX, 60 MİLYON SAND’İ SERBEST BIRAKTI

SAND

Metaverse platformu Sandbox’a ait SAND token, önümüzdeki pazartesi günü gerçekleşecek olan kilit açılımı öncesinde düştü. Dolaşımdaki arzın yüzde 16’sından fazlası serbest bırakılacak.

Bir hafta önce multisig (multi-signature) akıllı sözleşme Sandbox Genesis, 60 milyon SAND token yayımlamıştı. Blok araştırmacısı Etherscan’e göre, bu durum kilit açma işleminin çoktan başladığının bir işareti. Kullanıcı adı Uncle Grumpy olan bir Discord yöneticisi, bunun sistemi “Şok etmemek” için yapıldığını söyledi.
Token kilitlerinin açılması genellikle fiyatlarda düşüş yaratır ve daha önce kullanılmayan likiditeyi planlanmış dağıtımlarla piyasaya enjekte eder. Pazartesi günü gerçekleşecek olan kilit açma işlemi sırasında 332 milyondan fazla SAND token açık pazara girecek, bu da yaklaşık 133 milyon dolara denk geliyor.
TokenUnlocks verilerine göre token’ların yüzde 50’si ekibe ve şirket rezervine tahsis edilecek. Sandbox danışmanları yaklaşık 15 milyon dolar değerinde token alırken geri kalanı SAND’in seed satışlarına katılanlara dağıtılacak. Taraflar pozisyonlarını ilk kez satabilecek.
SAND’in şubat ayında gerçekleştirdiği kilit açma, düşüş trendini kırmayı başarmıştı ancak bu ay da aynısının olacağına dair kesin bir işaret yok. Token 1 Ağustos’tan bu yana yüzde 4 düştü ve geçtiğimiz haftayı 40 sent civarında geçirdi. Geçen yılın ağustos ayında yapılan airdrop, kilit açılmasından altı gün sonra fiyatı yüzde 20’nin üzerinde düşürmüştü.
Uncle Grumpy, Discord mesajında “Token kilitlerinin açılması token’ların aniden piyasaya aktarılacağı anlamına gelmiyor. Bu token’ların çoğu etkinlikler ve ödüller için kullanılıyor” dedi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video