Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

XRP’NİN PİYASA DEĞERİ BİR ANLIĞINA TRİLYONLARCA DOLARA ÇIKTI

XRP

XRP, kripto borsası Gemini’de geçici olarak 50 dolara yükseldi, bu da token’ın piyasa değerini trilyonlarca dolara çıkardı.

Ancak yalnızca birkaç dakikalığına.
Fiyat, diğer borsalardaki spot pariteye dönmeden önce birkaç dakika boyunca 50 dolar seviyesinde kaldı.
Düzeltilmesi birkaç saniye süren sıkıntı, Gemini’de yeniden listelemenin ardından oluşan düşük likiditenin bir sonucu olabilir. Böyle bir senaryoda bir alıcının aşırı derecede yüksek bir fiyattan bir emir vermiş olması mümkün.
Bu nedenle XRP, sorunun çözülmesinden sonra birkaç saat daha 50 dolar seviyesinden işlem gördü.
Bazı piyasa gözlemcileri, bir satıcının XRP başına 50 dolardan emir verdiğini ve bunun da piyasada “Fat-finger” durumu oluşturduğunu söylüyor.
Piyasa derinliği verileri Gemini’deki XRP likiditesinin nispeten düşük kaldığını ve borsada fiyatları yüzde 2 oranında değiştirebilmek için 37 bin dolarlık bir emrin yeterli olacağını gösteriyor. Buna karşılık Binance’te aynı fiyat değişimini yakalayabilmek için en az 2,2 milyon dolarlık emir gerekiyor.
Token’lar temmuz ayında Ripple Labs lehine verilen mahkeme kararı sonrasında Gemini’de yeniden listelenmeye başladı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dava dosyasında Ripple Labs’in bir menkul kıymet olan XRP’yi kayıt dışı sattığını iddia etmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video