Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

REDDIT, FTX İLE ORTAKLIK KURDU

ETH'ye

Reddit, FTX ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ortaklık neticesinde kullanıcılar, doğrudan kendi para birimlerini ETH’ye dönüştürerek topluluk puanı alabilecekler.

Dijital dünyanın en popüler sosyal mecralarından biri olan Reddit, popüler kripto para borsası FTX ile ortaklık kurduklarını açıkladı. Reddit-FTX iş birliği, bir ödeme ve dönüştürme yönetimi olan FTX Pay'in, Reddit'in Community Points (Topluluk Puanları) özelliğine entegrasyonunu içeriyor.
Bilmeyenler için özetlemek gerekirse; Community Points, 2020 yılında kullanıma sunulan, 'bazı' Reddit kullanıcılarının kendilerini diğer kullanıcılardan ayırmasını sağlayan, ETH blok zincirinde bulunan dijital rozetlerdir. Bu rozetler, kullanıcılarının isimlerinin yanında gözükmesinin yanı sıra onlara topluluk içinde özel üyelikler, oy verme gibi çeşitli avantajlar da sunar. Şu an için yalnızca iki Reddit alt dizininde Topluluk Puanları kullanılabiliyor olsa da ilerleyen dönemde tüm konularda bu puanları kullanabilmek mümkün olacak.

Reddit, Topluluk Puanları’nı herkesin kullanabileceği bir özellik haline getirmek istiyor

Topluluk Puanları Ethereum blok zincirinde bulunduğundan herhangi bir işlem için onları kullanmak işlem maliyetini de beraberinde getiriyor. FTX ortaklığı, Reddit kullanıcılarının doğrudan kendi para birimlerini ETH'ye dönüştürmelerini mümkün kılacağından kripto paralara ilgi duymayan kullanıcılar için dahi Topluluk Puanları çok daha erişilebilir bir özellik haline gelmiş olacak.
Özetlemek gerekirse Reddit, Topluluk Puanları'nı herkesin erişimine açmadan önce özelliği daha erişilebilir kılmak istiyordu ve FTX, tam da bu noktada platformun yardımına koştu. Entegrasyon tamamlanıp Topluluk Puanları genel erişime açıldığında banka kartınızdaki TL'ler ile doğrudan Reddit içinde ETH alıp topluluk puanlarını kullanmaya başlayabileceksiniz. Elbette TL yerine dolar kullanmanız da gerekebilir.
FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada toplulukların blok zincir teknolojisinin gücünden faydalanabilmeleri adına Reddit ile iş birliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade etti. Tabi toplulukların bu ortaklığı nasıl karşılayacaklarını ancak entegrasyon tamamlandığında göreceğiz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video