Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

NFT’LER UKRAYNA İÇİN YENİDEN DEVREDE

Ukrayna

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Ukraynalıları destekleyen bir hayır vakfına önemli bir katkı sağlayacağı düşünülen bir NFT koleksiyonu çıkarılıyor. Solana ağında bulunan Blockasset isimli NFT platformu, koleksiyonu Ukraynalı dünya ağır sıklet boks şampiyonu Oleksandr Usyk ile işbirliği içinde düzenlendiğini söyledi.

NFT koleksiyonunun satışı, Usyk‘in 20 Ağustos’ta Anthony Joshua‘ya gerçekleştirecek olduğu dünya şampiyonluğu müsabakasından önce olacak.
Benzersiz sanat eserlerinin 2.000 adet bire bir NFT’si olacak ve bunlar, boksörün yenilmez profesyonel kariyerinden bazı önemli anları kaydeden dünyaca ünlü sanatçı Dosbrak‘ın ilginç tasarımlarını içerecek.
İstila başladığında Usyk, Kiev’in toprak savunma taburuna katılmıştı, ancak daha sonra Joshua‘ya karşı müsabakasına hazırlanabilmesi için ülkeyi terk etmesine izin verildi. Olimpiyat altın madalyası da bu mücadelenin Ukrayna için para toplanmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.
Yeni koleksiyonla ilgili konuşan Usyk ise şunları söyledi:

“Spor NFT’lerinin ağır siklet şampiyonları olarak gördüğüm Blockasset ile bağlantı kurma fırsatını takdir ediyorum. Dosbrak’ın sanatının büyük bir hayranıyım ve bu girişimde işbirliği yapmak benim için bir zevkti. Vakfımız için önemli bir miktar.”

Kripto topluluğu, ülke hükümetinin bağışlar için resmi cüzdanlar açmasıyla Ukrayna için para toplamada önemli bir rol oynadı. Finlandiya kısa süre önce uyuşturucuyla ilgili suçlardan ele geçirilen 1.800 BTC‘yi de sattı ve Kiev’e 47 milyon dolar verdi. Ve şu anda altıncı ayında olan çatışmalarla birlikte, Ukrayna’nın dünyanın dört bir yanındaki insanları, orada olanları unutmamaya çağırdığını yansıtıyor.
Blockasset CEO’su Paul Evans ise şunları dile getiriyor:

“Son düşüşümüzle Oleksandr’ın Usyk Vakfı için para toplamasına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Blockchain topluluklarını bir araya getirerek önemli bir katkı yapabileceğimizden çok eminiz.”

Usyk Vakfı, web sitesinde binlerce Ukraynalının evsiz ve işsiz kaldığını ve birçoğunun sevdiklerini kaybettiğini açıklıyor. Amacı “savaştan etkilenen insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak” diyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video