Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

PayPal UK, BITCOIN ALIMLARINI GEÇİCİ OLARAK DURDURUYOR!

PayPal

Küresel ödeme devi PayPal, Birleşik Krallık’ta geçici olarak Bitcoin (BTC) alımlarını durdurduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasını yeni stablecoin haberi ile çalkalayan ödeme devi, Birleşik Krallık'taki platformunda birtakım ayarlamalar üzerinde çalışıyor.

PayPal, Birleşik Krallık’taki düzenlemeler için hazırlanıyor

PayPal, Birleşik Krallık'taki düzenlemelere uyum sağlamak adına geçici olarak BTC satın alım işlemlerine son verdiğini duyurdu.
Cointelegraph'a demeç veren PayPal, bir yandan ülkedeki yeni düzenlemelere uyum sağlamaya çalışırken, diğer yandan da Birleşik Krallık'taki müşterilerinin Bitcoin gibi kripto para birimleri satım almalarını askıya aldığını belirtti. 
PayPal UK'den bir sözcü ise halihazırda kripto para birimine sahip olan PayPal müşterilerinin, varlıklarını herhangi bir ücret ödemeksizin platformda tutmaya devam edebileceklerini ifade etti. Buna ek olarak müşteriler, varlıklarını istedikleri zaman satabilecekler.
Şirket, Birleşik Krallık'taki müşterilerine konuya ilişkin bir bilgilendirme e-postası gönderdi. Yapılan bilgilendirmeye göre PayPal, 1 Ekim 2023 itibarıyla ülkedeki kripto para satın alım işlemlerini geçici olarak durduracak. Bununla birlikte şirket, müşterilere, 2024'ün başlarında ise kripto alımlarının yeniden aktif hale getirileceğini de ekledi.
Bilindiği üzere Birleşik Krallık Davranış Otoritesi (FCA), kısa süre önce müşterilerin kripto para satın alabilmeleri için kripto şirketlerinin ekstra birtakım önlemler almasını gerektiren yeni kuralları yürürlüğe koydu. 
PayPal de vakit kaybetmeden, ülkedeki kurallara uyumlu hale gelmek adına platformdaki bazı hizmetlerini askıya alma kararı aldı.
Öte yandan PayPal, son dönemlerde kripto endüstrisi adına atmış olduğu adımlar ile öne çıkmaya devam ediyor. Ağustos ayının başlarında adından sıkça söz ettiren şirket, stablecoin piyasasındaki dikkatleri üzerine çekerken kendi stablecoin'ini tanıttı. PayPal USD (PYUSD) olarak piyasaya sürülen stablecoin, bazı borsaların radarına girdi. Huobi borsası, PYUSD piyasa sürülür sürülmez, stablecoin'i platformunda listeme planlarını açıkladı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video