Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

OPNX, PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI

OPNX

Dubai’nin Sanal Varlıkları Düzenleme Kurumu (VARA), kripto iflas alacaklıları borsası OPNX ve kurucularına 2,8 milyar dolarlık para cezası verdi.

OPNX, iflas eden hedge fonu Three Arrows Capital’ın (3AC) kurucuları Kyle Davies ve Su Zhu tarafından kuruldu. VARA, mayıs ayında borsayı resmen kınamıştı. 3AC iflasının hemen ardından başlatılan ve yatırımcıların iflas claim’lerini trade edebildikleri OPNX projesi, projenin başlangıç sürecinde Davies ve Zhu’nun ağır eleştiriler almasına sebep olmuştu.
Borsa, açılışının ilk 24 saatinde yalnızca 2 dolar değerinde işlem gördü ve projede yer aldığı iddia edilen büyük yatırımcılar bu iddiaları reddetti.
Şimdi ise OPNX, bu yılın başlarında VARA tarafından yayımlanan düzenlemeler uyarınca 10 milyon dirhem (2,7 milyon dolar) para cezasına çarptırıldı. Düzenleyici, aslen 2 Mayıs’ta verilen bu cezanın aylardır ödenmediğini bildirdi.
Bildiriye göre; Davies, Zhu, Mark Lamb ve OPNX’in CEO'su Leslie Lamb, düzenleyici tarafından verilen bireysel 54 bin dolarlık cezaları ödemekle kaldı. Bu cezalar da pazarlama ve reklamcılık standartlarını karşılamadıkları gerekçesiyle verilmişti.
VARA, ödenmemiş para cezalarına yönelik önlemler alacağını söyledi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video