Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para NFT

KRIPTO PARA VE NFT’LERİ KİŞİSEL MÜLK OLARAK TANIMLAYACAKLAR

kişisel

İngiltere ve Galler Hukuk Komisyonu, mülkiyet kurallarını kripto paraları ve Non-Fungible token’ları (NFT) kapsayacak şekilde genişletmek istiyor. 

Günümüzde hala bir çok ülkede kripto paralar ve NFT’ler kişilerin yasal mülkiyeti olarak değer görmüyorlar. Fakat kripto para piyasasında artan hacimler ve her gün ağa dahil olan yeni kullanıcılar, devletleri yeni yasal düzenlemelere doğru itiyor. İngiltere ve Galler Hukuk Komisyonu bu doğrultuda adım atan bir diğer yetkili kuruluş oldu.
Kurum, 28 Temmuz Perşembe günü yaptığı resmi bir açıklamada mülkiyet kurallarını kripto paraları ve NFT’leri kapsayacak şekilde genişletmek istediğine yer verdi.
İngiltere Ticaret ve Medeni Hukuk yetkilisi Sarah Green, CoinDesk ile yaptığı bir röportajda,

Birçok insan sadece NFT’lere yatırım yapıyor, ancak ‘işler ters gittiğinde ne olur?’ sorusunu sormuyorlar. Cüzdanıma girip Bitcoin’imi alırsanız veya bu sistem başarısız olursa ve ben Bitcoin’ime bir şekilde erişemezsem ne olacağı hiç belli değil.

ifadelerine yer verdi.
Komisyon tarafından yapılan açıklamada, kripto dostu bu teklifin kısmen Birleşik Krallık hükümetinin ülkeyi küresel bir kripto merkezine dönüştürme hedefine yardımcı olmayı amaçladığı belirtildi. Ancak komisyonun bu önerileri, kendi hukuk sistemlerine sahip olan İskoçya ve Kuzey İrlanda topraklarında geçerli olmayacak.
Hukuk ve teknoloji uzmanlarının görüşlerini sunan komisyon, sadece ödeme aracı olarak işlev gören kripto para birimlerinden uzak duruyor. Bunun yerine, alınıp satılabilen diğer varlıkları temsil etmek için kullanılabilen veya değer saklama aracı olarak işlevselliğe sahip kripto paralara ve NFT’lere odaklanmayı amaçlıyor.
Hükümet ayrıca komisyondan, blockchain tabanlı topluluk yönetim organları olan merkeziyetsiz özerk kuruluşlar (DAO) için olası yasal düzenlemeleri araştırmasını istedi. Bu açıklamaya göre hükümetin, kripto varlıklar projesi tamamlandıktan sonra DAO’lar için yeni yasa arayışlarına girişmesi bekleniyor.
Halihazırda stablecoin'ler üzerindeki yasa arayışları devam eden İngiltere’nin, hukuk sisteminin gerektirdiği üzere bu tasarıları somutlaştırmak için 18 aylık zaman dilimine sahip olduğu biliniyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video