Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

GÜNEY KORE’DEN KRIPTO PARA BORSALARI İÇİN YENİ ÖNERİ

Güney

Güney Kore, ülkedeki büyük borsalar ve Binance gibi dev küresel borsalar üzerinde yer alan şüpheli cüzdanlardan fonları dondurmayı sağlayacak yeni bir sistem kurmayı planlıyor.

Güney Kore Ulusal Polis Teşkilatı, ülkedeki regülatörlerin yetkisini artırmak ve yasa dışı faaliyetlerle edilen mücadele kapsamında büyük borsalar da dahil olmak üzere şüpheli cüzdanların fonlarını dondurabileceği yeni bir sistem öneriyor. Bu doğrultuda yerel bir ajansın 30 Mayıs tarihli haberine göre Güney Kore, Binance, Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax ile toplantı gerçekleştirecek.
Gerçekleşecek toplantının ana konusu, teşkilatın borsalar üzerindeki cüzdan adreslerini izlemesine ve şüpheli fonlar hakkında dondurma talebi göndermelerine olanak sağlayan bir sistemin borsalara entegrasyonu olacak.
Verilen bilgilere göre Güney Kore, halihazırda geçtiğimiz ekim ayında yapılan anlaşma ile “dijital varlık borsaları onay sistemi” adını verdiği sistemi ülkenin beş büyük kripto para borsasına entegre etmiş durumda bulunuyor. Teşkilat, bu sistem aracılığıyla borsalardan şüpheli cüzdan adresleri hakkında bilgi alabiliyor.
Ulusal Polis Teşkilatının, sistemi fonların dondurulmasını talep etmeye olanak sağlayacak şekilde geliştirmek istediği ve Binance gibi küresel borsaları da bu entegrasyona dahil etmeyi hedeflediği belirtildi.
Mevcut sistemin mayıs ayı itibariyle 2086 müfettiş tarafından aktif olarak kullanıldığı ortaya konurken teşkilatın, entegrasyonu yerel 36 borsanın tamamına yaymayı planladığı da verilen bilgiler arasında yer aldı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video