Eylül 28, 2023
İstanbul/Turkey
Krıpto Para

BINANCE DESTEKLİ MERKEZİYETSİZ BORSADAN BİR İLK

merkeziyetsiz

Binance destekli merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) PancakeSwap, blockchain oyununu piyasaya sürdü.

PancakeSwap 29 Mayıs tarihinde resmi blog sitesi üzerinden yayınladığı gönderide, yerel blockchain oyunu Pancake Protectors’ün başlatıldığını duyurdu.
Bir haftalık beta süresinin bitmesinin ardından ana ağda başlatılan oyun ile birlikte PancakeSwap, kendi GameFi’ını başlatan ilk merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) oldu. Ayrıca oyunun GameFi protokolü Mobox tarafından desteklendiğinin de altı çizildi.
Temelinde bir kule savunma oyunu olarak inşa edilen oyunda kullanıcılar, Squads ve Bunnies adı verilen iki tür özel NFT kullanılarak kahramanların özel yetenekleri geliştirilebiliyor. Bunun yanı sıra oyun üçüncü parti NFT’leri de destekliyor. Kullanıcılar Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) NFT’lerini kullanarak profillerini özelleştirebiliyor. Oyun, Binance Wallet, MetaMask gibi çeşitli cüzdanları destekliyor.
Paylaşılan gönderide, birçok sezonluk ödül dağıtılacağı ve belirli bir ödül sistemi olacağı duyurulasına rağmen borsanın yetkilisinden farklı bir açıklama geldi.
PancakeSwap yetkililerinden Mochi, oyunun sanılanın aksine Play to Earn bir tarzı oyun olmadığını ve kullanıcı kitlesini artırmak adına enflasyonist hamlelere başvurmayacaklarının altını çizdi. Ayrıca yetkili eğlenceli ve olağanüstü bir oyun deneyimi sunmak için Mobox ile iş birliği yapmaktan gurur duyduklarını ve bu noktada topluluğun görüşlerini dikkate alacaklarını açıkladı.
Coingecko verilerine göre oyunun beta sürecinin sonuna yaklaşılırken PancakeSwap’in yerel token’ı CAKE, 1,51 dolar seviyesinden 1,79 dolar seviyesine yükselerek %20’ye yakın değer kazancı yaşadı. CAKE, yazım itibariyle 1,73 dolar seviyesinden işlem görüyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video