Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE CEO’SUNDAN ÖNEMLİ BOĞA AÇIKLAMALARI

boğa

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto para sektörünün güncel durumu ve önümüzdeki potansiyel boğa sezonu hakkında açıklamalarda bulundu.

CEO Changpeng Zhao, yakın tarihte Bankless’a verdiği röportajında kripto para endüstrisi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CZ, konuşmasında sektör hakkındaki FUD haberlere değinirken olası bir boğa koşusunda kripto paraları neler beklediğine dair fikirlerini paylaştı.

Sıradaki boğa koşusunun yıldızı kim olacak?

CZ, bir sonraki büyük ivmenin kripto para sektörünün hangi alanlarına gerçekleşeceğine dair çok seçenekli bir dizi fikir sundu. 2017‘de yaşanan ICO furyasını, ardından gelen merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT furyasını işaret eden CZ, önümüzdeki boğa koşusunda tek bir şeye odaklanmanın yanlış bir tutum olabileceğini ima etti.
Bir sonraki boğa piyasasının bir dizi “ ”a sahip olacağını öne süren CEO, blokzinciri üzerinde gerçekten iş yapan bir sosyal medya platformunun ya da daha kapsayıcı bir ödeme servisinin boğanın önde gelen isimleri arasında yer alabileceğini söyledi.

2017’de temelde ERC20 merkezli ICO akımı vardı. 2020’de ve hatta 2021’de, devam eden birden fazla şey gördük. Bir sonraki boğada yine birden fazla şey olabilir. Artık benimsenmeyi sağlayan tek bir şey değil çünkü sektör daha büyük ve daha fazla oyuncu var. Bu nedenle, bir sonraki büyük NFT ve bir sonraki büyük DeFi’nin ne olduğuna bakmalıyız. Belki de kripto için sosyal medya henüz icat edilmedi. Ve ödemeler gibi henüz başlamamış ya da yavaş ilerleyen bazı eski kullanım alanları var. Ödemeler en belirgin kullanım alanlarından biriydi ancak stablecoinler, lightning network veya gerçek zamanlı hızlı ödemeler yoktu.

Birden fazla “Unicorn” göreceğiz

Öte yandan CZ, illa ki yeni bir akımın başlaması gerekmediğini ve geçtiğimiz boğa koşularında çok iyi performans gösteren bazı sektörlerin güçlenerek geri dönebileceğini vurguladı.
Zhao, sektörün bir sonraki büyük boğa sezonu için hazır olduğunu öne sürerken şimdilik paranın nereye akacağı konusunda kararsız kaldığını belirtti. CEO, son dönemde yaşanan meme coin furyasının da bu kararsızlıktan kaynaklandığını sözlerine ekledi:

Bir sonraki döngüyü ne yönlendirecek? Herkes şu anda bunu arıyor. Muhtemelen bu yüzden birçok insan memecoin’lere yığılıyor vs. Bu, dağıtılmaya hazır fonlar olduğunu gösteriyor. Örneğin Afrika’da akıllı telefon entegrasyonu artıyor ve o insanların bankaları yok. Afrika halkının %11’inden daha azının bankası var ancak doğrudan blok zincirine bağlılar. Bunların hepsi potansiyel olabilir. Hangisi olduğunu bilmiyorum ama bence birden fazla Unicorn ya da başarılı yeni girişimin olacağını düşünüyorum. Öte yandan eski girişimlerin de sektörü şekillendirdiğini göreceğiz.

FUD haberleri ana akımın çarpıtması

Konuşmasının devamında Forbes, Financial Times ve Reuters’in fonların kötüye kullanıldığına yönelik iddialarını ve Binance ile Çin arasındaki sözde bağlara yönelik haberleri tekrardan yalanlayan CZ, bu tür içeriklerin okunma almak için şişirildiğini hatırlattı.
Zhao, ana akım haber kaynaklarının kripto sektörünü olumsuz perspektiften ele alma eğiliminde olduğunu ve Binance’in büyüklüğü nedeniyle özellikle FUD hedefinde yer aldığını öne sürdü:

Daha küçük bir borsa hakkında olumsuz bir makale yazarsanız kimse umursamaz ama başlığa Binance’in adını ve yanına olumsuz bir şey koyarsanız, insanlar daha fazla tıklar.

Binance bir banka satın alacak mı?

Zhao, Binance’in Avustralya’daki kendi operasyonu da dahil olmak üzere, kripto şirketlerinin borçlandırılmasına ilişkin artan endişelere rağmen firmanın herhangi bir bankacılık kurumunu satın alma olasılığının düşük olduğunu söyledi. Banka satın alma fikrini düşündüklerini gizlemeyen CZ, yine de bunun düşünüldüğü kadar kolay olmadığını ve Binance’in bir banka almasının her şeyin çözümü olmayacağını ifade etti.
CZ, dünya çağında kripto dostu bankalara ihtiyaç olduğunu belirtirken kritik konumdaki çoğu bankanın ABD’ye bağlı olduğunu hatırlattı:

Bir banka alıp onu kripto para dostu yapmak düşünüldüğü kadar kolay değil. Bir banka satın aldığınız yine o ülkenin regülatör kurumuna bağlı hareket etmeniz gerekiyor. İstediğiniz her şeyi yapma hakkınız yok. Binance bir banka satın alsa bile tüm dünyada ilgili bankalara ihtiyaç duyacağını ve ilgili bankaların çoğunun ABD’de olduğunu unutmamak gerekiyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video