Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE VE SEC’DEN ANLAŞMA: KULLANICI VARLIKLARININ AKIBETİ BELLİ OLDU

akıbeti

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD iştiraki Binance.US’in varlıklarının akıbeti belli oldu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance.US’de bulunan müşteri fonlarının dondurulmasına yönelik talebi sağlanan uzlaşmayla çözüme kavuştu. Arabuluculuk kapsamında yapılan anlaşmaya göre müşterilere ait fonların ve cüzdan anahtarlarının en kısa sürede ABD sınırları içine taşınmasına ve bu sınırlar içinde muhafaza edilmesine karar verildi.
Anlaşmanın dikkat çeken yanlarından biri de SEC’nin, Binance.US ve Binance global arasındaki bağları koparmaya yönelik ayrıntılı talebi oldu. Binance.US bu şartları kabul ederken Binanca Global personelinin hiçbir şekilde ABD kullanıcılarına ait cüzdanlara ve servislere müdahale edemeyeceğinin sözü verildi.
Kurumlar arası uzlaşma sağlanmış olsa da atılan bu adımın resmiyete taşınması için davaya bakan federal yargıcın imzası gerekecek.
SEC’nin varlıkların dondurulmasına yönelik talebi, dava için önem arz eden belgelerin imha edilmesine yönelik endişeden ve kullanıcı varlıkların deniz aşırı ülkelere taşınabileceği şüphesinden kaynaklanmıştı. Fakat olası bir varlık dondurma yaptırımının borsa için ölüm fermanı olacağını dile getiren kanun yapıcılar, iki kurumu arabuluculuk duruşmasına davet etmişti.
Anlaşma şartlarında yer alan diğer hükümlere göre Binance.US, Binance global çalışanlarının erişemeyeceği yeni kripto para cüzdanları oluşturacak ve SEC’ye işlerin nasıl yürüdüğüne dair hızlandırılmış bir keşif programı sunacak. Ayrıca, ABD merkezli kripto ticaret platformu önümüzdeki haftalarda tahmini maliyetler de dahil olmak üzere işletme giderleri hakkında ayrıntılı bilgi paylaşacak.
Binance.US kullanıcıları bu süreçte para çekme işlemlerine herhangi bir sorun yaşamadan devam edebilecek.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video