Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

MOONLAND METAVERSE NEDİR?

Moonland

Moonland, Qtum blok zincir ağı üzerine kurulmuş ay ve uzay temalı bir metaverse oyunudur. Oyuncular, kendilerinin bir kopyasını yaratırken ödüller kazanabilirler.

Moonland Nedir?

Moonland, oyuncuların ayın yüzeyini keşfedebilecekleri, çeşitli görevleri yerine getirebilecekleri ve gaddar canavarlara veya diğer oyunculara karşı savaşabilecekleri, Qtum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir oyun meta veri deposudur.
Moonland meta evrenindeki her oyuncu, oyunun karakter yaratıcısını kullanarak oyun içi avatarını veya “dijital ikizini” tasarlayabilirler. Yüzlerce farklı seçenekle oyuncular, sanal dünyada kendilerinin gerçekçi bir kopyasını veya gerçekten benzersiz bir şey yaratabilirler. Görünüş oyuncular için önemli değilse, oyun tarzına uyan bir karakter yaratmak yerine avatarın silahlarını ve becerilerini özelleştirmeyi de seçebilirler. Geleneksel çok oyunculu oyunların denenmiş ve test edilmiş mecazlarını içeren oyuncular, her biri kendi güçlü ve zayıf yönlerine sahip çeşitli klanlara ve gruplara katılabilirler.
Ancak, daha pasif bir yaklaşım tercih edilirse, ticaret ve keşif yoluyla da kaynaklar kazanılabilir. Daha fazla ganimet kazanmanın tek yolu olarak çok sayıda görev ve canavarla uğraşmanın geleneksel formülünden uzaklaşan Moonland, kullanıcılara yalnızca bir sanal arazi arsasına sahip olarak veya metaverse’te bir iş yürüterek kaynak toplama şansı sunar.

Moonland Ekonomisi

Çoğu blok zincir oyununda olduğu gibi, Moonland’ın oyun içi ekonomisi de ağırlıklı olarak oyun içi varlıkları temsil etmek için kullanılan NFT’lerin etrafında döner. Giyilebilir cihazlar, silahlar ve sarf malzemeleri gibi öğeler, oyun içi pazarda serbestçe takas edilebilir. Oyuncuların envanterinde farklı oyunlardan çeşitli öğeler olsa bile, hepsi tek bir yerde değiş tokuş yapılabilir.
Moonland metaverse, oyun içi işlemleri kolaylaştırmak için Mooncoin olarak bilinen kendi yerel hizmet token’ını kullanır ve Moonland ekonomisi içinde bir takas aracı görevi görür. Kripto para birimlerinin büyük çoğunluğuna benzer şekilde, Mooncoin de meta evrenin ötesinde değerini korur ve diğer varlıklar için de alınıp satılabilir. Diğer bir deyişle Mooncoin, Play-to-Earn konseptini anımsatan daha fazla öğe ve kaynak toplayarak kullanıcıların gerçek dünya değeri biriktirmesine olanak tanır.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video