Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

THREE ARROWS CAPITAL’İN NFT KOLEKSİYONU SATILDI

Arrows

New York’taki Sotheby’s müzayede evindeki yüksek profilli bir müzayedede, iflas etmiş Three Arrows Capital’in dijital sanat koleksiyonu satıldı. İşte detaylar…

New York'taki Sotheby's müzayede evindeki yüksek profilli bir müzayedede, artık iflas etmiş kripto serbest yatırım fonu Three Arrows Capital'in dijital sanat koleksiyonu satıldı ve sanat ve kripto topluluklarında önemli bir ses getirdi. Müzayedede 37 sanat eseri yer aldı ve teklif verenlerin sanat eseri için kripto para birimi kullanarak ödeme yapabildikleri benzersiz bir değişiklik oldu.
Koleksiyondaki öne çıkan parçalardan biri, halk arasında "The Goose" olarak bilinen Dmitri Cherniak'ın "Ringers #879" adlı eseriydi. Sanat eseri, şaşırtıcı bir şekilde 6,2 milyon dolar kazandı ve onu, Cherniak'ın başka bir parçasının ardından, şimdiye kadar satılan en değerli ikinci üretken sanat eseri yaptı. Meraklısı @punk6529, sanat dünyaları ve dijital varlıklar arasındaki artan yakınsamayı göstererek, kazanan teklif sahibi olarak ortaya çıktı.
Bu müzayede, Three Arrows Capital'in sahip olduğu daha küçük bir değiştirilemez token'lar (NFT) partisinin 2,5 milyon dolara satıldığı Sotheby's'in önceki satışını yakından takip ediyor. Serbest yatırım fonu, kripto borsa Deribit'in 80 milyon dolarlık önemli bir borcunu geri ödeyemediğini iddia etmesinden sonra geçen temmuz ayında ABD'de iflas başvurusunda bulundu. Bir zamanlar kripto piyasasında lider bir oyuncu olarak kabul edilen Three Arrows Capital, şimdi kendisini alacaklılara 3 milyar dolardan fazla borçlu buluyor.

3AC’nin İflası!

Three Arrows Capital'in düşüşü, son yıllarda kripto endüstrisindeki en önemli olaylardan biri oldu. 2022'de firma, tarihteki en büyük serbest yatırım fonu alım satım kayıplarından biriyle sonuçlanan ciddi bir mali kriz yaşadı. Şirket, ticari faaliyetlerini finanse etmek için büyük ölçüde borçlanmaya bel bağladı ve bu, sonunda alacaklıların 3,5 milyar dolarlık iddialarıyla iflasına yol açtı. Firmanın iflas etmesinin ardından yapılan soruşturmalar, şirketin rapor edilen 18 milyar dolarlık net varlık değerinin önemli bir kısmının çeşitli borç verme platformlarından alınan teminatsız borçlanmadan kaynaklandığını ortaya çıkardı.
Three Arrows Capital'in çöküşünün yansımaları kripto piyasa hissedildi. Şirketin sektör genelinde yaygın olan borçlanma stratejisi Blockchain.com, Voyager Digital, Genesis, BlockFi, BitMEX ve FTX gibi çok sayıda şirket için önemli kayıplara yol açtı. Three Arrows Capital, borç verenlerine borcunu ödeyemeyince, kripto piyasa aşağı yönlü bir sarmalı tetikledi ve Nisan 2022'den bu yana piyasa genelinde 1 trilyon dolardan fazla düşüşe neden oldu.
Sotheby's'deki son müzayede, Three Arrows Capital'in varlıklarını tasfiye etme ve alacaklılarına geri ödeme yapma girişimini gösteriyor. Dijital sanat koleksiyonunun satışı bir miktar rahatlama getirmiş olsa da, serbest yatırım fonu genel mali durumu belirsizliğini koruyor. Sanat müzayedesi, geleneksel sanat dünyasında dijital varlıkların artan kabulünü ve değerini vurgulayarak, sanat ve kripto para birimi arasındaki kesişimi yeniden hatırlattı diyebiliriz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video