Nisan 21, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

3AC KURUCU ORTAĞI HAPİS CEZASI İLE KARŞI KARŞIYA

3AC

Three Arrow Capital (3AC) kurucu ortağı Zhu Su’nun Tayland’da verdiği yeminli ifadesinde yalan ibareler yer aldığı iddia ediliyor ve kurucunun dava sonucunda hapis cezasına çarptırılma endişesi artıyor.

Geçtiğimiz aylarda kripto para sektöründe yaşanan finansal krizlerin odağında yer alan 3AC, kaçınılmaz sona ulaşmış ve milyar dolarlık şirketin iflasını açıklamıştı. Binlerce kullanıcısını mağdur eden ve büyük meblağlarda zararlara sebebiyet veren bu iflas haberi sonrasında 3AC yatırımcıları konu hakkında kurucu Zhu Su’ya dava açmışlardı.
Dava süreci devam ederken, iflas süreci hakkındaki dosya da kabarıyor ve şirketin kurucusu tabiri caizse “topun ucunda” çıkacak kararı bekliyor. 26 Ağustos tarihinde Bloomberg tarafından yayımlanan bir haberde, 3AC kurucusunun hapis cezasıyla karşı karşıya kalmaktan duyduğu endişeye yer verildi. Kurucunun bu endişelerinin arkasında, ağustos aynın başında dava ile ilgilenen tasfiye memurlarına yaptığı açıklamalarda şirketin işleyiş ayrıntıları hakkında yanıltıcı açıklamalarda bulunduğu iddiası yer alıyor. Tasfiye memurlarının ifadelerine  göre Zhu’nun, söz konusu yeminli beyanında fonun varlıkları hakkında “oldukça seçici ve parça parça açıklamalar” yaptığı iddia ediliyor.
Eğer söz konusu iddialar kanıtlanırsa ve 3AC şirketi mağdurların varlıklarını kurtarmak için yapıcı çözümler sağlayamazsa, kurucuların ve yetkililerin akıbeti pek parlak görünmüyor. Verdiği yeminli ifade dışında yorum yapmayı reddeden Zhu, gelecek günlerde ciddi para cezaları ya da uzun süre boyunca özgürlüğünden alı koyulacağı bir hapis cezası ile yüz yüze kalabilir.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video