Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

AFGANİSTAN’DA 16 KRIPTO PARA BORSASI KAPATILDI

Afganistan

Afganistan Merkez Bankası’nın sorunları ve dolandırıcılığı gerekçe göstererek kripto para ticaretinin durdurulması talimatı sonrasında polis borsalara baskın düzenledi.

Afganistan kripto para borsaları üzerinde yeni bir yaptırım kararı aldı. Afganistan Merkez Bankası'nın sorunları ve dolandırıcılığı gerekçe göstererek kripto para ticaretinin durdurulması talimatı sonrasında polis borsalara baskın düzenledi.
Kripto para birimleri dünya genelinde benimsenmeye devam ederken bazı devletler kriptoya karşı bir tutum sergiliyor. Afganistan Merkez Bankası'nın dolandırıcılıkları ve sorunları gerekçe göstererek kripto para ticaretinin durdurulması gerektiğini belirtmesinin ardından yetkililerin kripto para borsalarının ofislerini kapattığını ve personelleri tutukladığı bildirildi. Ülkede faaliyet gösteren bağımsız yerel medya kuruluşu Ariana News haberine göre, Afganistan polis gücü geçen hafta ülkenin batısındaki Herat eyaletinde 16 kripto para borsasını kapattı. Kolluk kuvvetleri platformları kapatmasının yanında çalışanları da tutukladı.
Kolluk kuvvetlerinin bu hamlesi, Afganistan Merkez Bankası tarafından yapılan kripto para ticaretinin pek çok soruna yol açtığı ve kişileri dolandırdığını belirten bir açıklamasının ardından geldi. Bu yılın başlarında çok sayıda habere göre sakinlerin ağır ABD yaptırımlarından kaçınması ve Taliban’ın yönetimi devralmasının ardından çökmekte olan bir ekonomide tasarruflarını korumanın yollarını aradığı için ülkedeki kripto para birimlerine olan talebin arttığı belirtildi. Son olarak haziran ayında Taliban yönetimi ülkedeki tüm döviz ticaretini yasaklayarak, ekonomi üzerindeki baskılarını artırdı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video