Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

OPENSEA DOLANDIRICILIK İLE GÜNDEMDE

OpenSea
Dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea, kimlik avı saldırısına uğradığını açıkladı. Milyonlarca dolarlık bir kayıpla karşı karşıya olduğunu söyleyen OpenSea, onlarca kullanıcısı için güvenlik çalışması başlattığını ifade etti. 
En az 32 kullanıcının 1,7 milyon dolar değerindeki değerli NFT’lerini kaybettiğini dile getiren OpenSea kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer, phishing (oltalama) saldırısı üzerinde çalıştıklarını ve daha fazla kayıp yaşanmaması için uğraştıklarını söyledi.

OPENSEA NFT SALDIRISI İLE ÇALKALANIYOR

Sosyal medyada kısa sürede yayılan OpenSea hack girişiminin, 200 milyon dolarlık bir zarar uğratabileceği belirtilmişti. Ancak CEO, bu miktarlardaki kayıp söylentilerin uydurma olduğunu ve saldırganın, çalınan NFT’lerin bazılarını sattığı için 1,7 milyon dolarlık ETH’i (Ethereum) ele geçirdiğini ifade etti.

CEO’NUN TWEETİ

NFT pazarı paylaştığı son tweette, “OpenSea’nin akıllı sözleşmeleriyle ilişkili bir istismar söylentilerini aktif olarak araştırıyoruz. Bu, OpenSea’nin web sitesi dışından kaynaklanan bir kimlik avı saldırısı gibi görünüyor.” dedi.
Saldırı, OpenSea’nın platformda etkin olmayan NFT’leri kaldırmak için son tarih olarak bir haftayı içeren yeni akıllı sözleşme yükseltmesini duyurmasının ardından gerçekleşti. Akıllı sözleşme yükseltmesi, kullanıcıların listelenen NFT’lerini ETH blok zincirinden yeni bir akıllı sözleşmeye geçirmelerini zorunlu kılıyordu.

HABERİN DEVAMI…

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video