Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

XFunds, DÜNYA’NIN İLK FİZİKSEL NFT LANSMANINI GURURLA SUNAR

lansmanını

XHouse kendi bünyesindeki ilk NFT koleksiyonunun lansmanını Bodrum Seba Mare’de yapacak. XHouse’un ilk koleksiyonu olan “Elastic Waves” 5-6-7 Ağustos’ta sanatseverlerle buluşacak. 3 gün sürecek etkinlikte hem XHouse NFT’leri hem de “Elastic Waves” koleksiyonundan seçilen parçaları satışa sunulacak. 

Geçtiğimiz iki yılda NFT terimi gittikçe popülerleşti fakat NFT’ler tam olarak anlaşılmadı. NFT denince akla “fiziksel dünyayla bağlantısı olmayan” ürünler geliyor. Peki hem sürdürebilir hem de fiziksel dünya arasında bağ kuran bir NFT projesi mümkün mü? İşte XHouse tam da böyle bir proje. Fiziksel ve dijital dünya arasındaki köprü olmayı hedefleyen XHouse, misyonuna bağlı olarak ilk dijital sanat koleksiyonunu fiziksel dünyada, Bodrum’da hayata geçiriyor. Eğer dijital dünyadaki NFT’lerin fiziksel dünyamızda nasıl yer aldığını görmek istiyorsanız “Elastic Waves” lansmanı doğru adres. 

Dünya’da Bir İlk

Tüm alışa geldik NFT projeleri lansmanlarını internet ve sosyal medya üzerinden yapıyor. XHouse kalıpları kırarak, sınırları zorlamayı hedefliyor ve bu yüzden de “Elastic Waves” koleksiyonunun lansmanını fiziksel dünyada başlatıp dijital dünyada sürdürecek. XHouse, “Elastic Waves” koleksiyonuyla Dünya’da ilklere imza atıyor.
XHouse bünyesinde çıkarılacak ilk NFT koleksiyonu BeeMel’e ait “Elastic Waves koleksiyonu olacak. 1234 parçadan oluşan dijital sanat koleksiyonunun her parçası el yapımı. Uzun bir sürecin birçok aşaması sonucunda ortaya çıkan eserlerin üretimi jel baskı ile fiziksel ortamda başlar. Baskıların dijital ortama aktarılmasının ardından eserler yap boza uğratılıp yeniden inşa edilir. Son olarak da NFT haline getirilir. Her parçası tamamen elle üretilmesi ve temelinin jel baskı olması “Elastic Waves” koleksiyonu dünyada bu özellikleri taşıyan ilk NFT koleksiyonu yapar.
XHouse, BeeMel imzalı Elastic Waves koleksiyonunun lansmanını 5-6-7 Ağustos’ta Seba Mare’de gerçekleştirecek. Lansman etkinliğinin küratörlüğünü Zeynep Arınç üstlenmiş durumda. Bodrum’da gerçekleşecek fiziksel lansman sonrasında, dijital lansman ile devam edecek olan etkinlik, dünyanın ilk fiziksel NFT lansmanı unvanını taşıyor olacak.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video