Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

UKRAYNA’YA BAĞIŞLANAN ÜNLÜ NFT SATILDI

Ukrayna

Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna, kendisine bağışlanan yüksek değerli NFT’yi sattığını kamuoyuyla paylaştı.

Ukrayna, Rusya ile arasındaki savaş için yardım fonu toplaması sırasında Mart ayının başlarında kendisine bağışlanan yüksek değerli CryptoPunk #5364 NFT’sinin satıldığını duyurdu.
Ülkenin dijital dönüşüm bakan yardımcısı Alex Bornyakov, satışı pazartesi günü attığı bir tweetle ilan etti.

Ukrayna, Mart Ayında 260.000 Dolara Satabileceği NFT’yi 100.000 Dolara Sattığını Duyurdu

NFT, anonim bir alıcıya 90 Ethereum karşılığında satıldı. Bu miktardaki bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 100.000 dolara tekabül ediyor. CryptoPunk NFT’sinin, Ukrayna’nın Ethereum cüzdanına aktarıldığı tarih olan Mart ayında 260.000 dolar değer sahip olduğu biliniyordu. Kripto para piyasasındaki ve dolayısıyla ETH fiyatındaki düşüş nedeniyle Ukrayna bu satıştan maksimum karı elde edemediği gözlendi.
Ukrayna’nın sattığını duyurduğu CryptoPunk.
Ukrayna, Şubat ayında cüzdanını herkese açık hale getirmesinden bu yana, Ukrayna bayrağından oluşan bir NFT’nin satışından elde edilen 6.75 milyon dolar da dahil olmak üzere, toplamda 135 milyon dolardan fazla kripto bağışı topladı.
Bilindiği üzere CryptoPunk koleksiyonunun değeri, Yuga Labs’in bu NFT koleksiyonu için yeni bir marka liderini işe aldığına dair haberlerin çıkmasından bu yana yükselişe geçmişti.
YugaLabs aynı zamanda, dünyanın en değerli NFT koleksiyonu olarak nitelendirilen Bored Ape Yacht Club’ın da yaratıcıları olarak tanınıyor. Şirket, daha sonraki adımlarından biri olarak CryptoPunks NFT’lerinin haklarını satın almıştı.
Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks ve diğer bazı ünlü NFT koleksiyonlarından karakterlerin yer alacağı bir dizinin yakın bir tarihte piyasaya sürüleceğine inanılıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video